Абсолютна більшість українців засуджують корупцію, але зверталися через неї до правоохоронців лише 1%

2 тижнів тому нараз 9

Четвер, 11 листопада 2021 15:06

Абсолютна більшість українців засуджують корупцію, але зверталися через неї до правоохоронців лише 1%Говорячи про корупцію, українці демонструють певну непослідовність, пишуть автори дослідження. Фото: @dbr.gov.ua

91% українців переконані, що корумповані чиновники мають бути усунені з посади.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у серпні – вересні в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Натомість лише 1% громадян зверталися в прокуратуру або поліцію, щоб повідомити про випадки корупції aбо відкрито повідомляли про них у ЗМІ чи робили анонімні публікації онлайн - теж 1%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До НАЗК звернулися щодо заступника Венедіктової, який гуляв на дні народження Татарова

66% респондентів вважають, що якщо можна розв'язати проблему з державним службовцем за допомогою винагороди, то спробують цим скористатися.

Хоча 65% погоджуються, що кожен, хто пропонує хабар, повинен нести таку ж відповідальність, як і той, хто його бере. Майже 50% респондентів вважають, що не отримають медичної допомоги чи вищої освіти, якщо не дадуть хабаря.

На думку опитаних, найважливішими проблемами для України є корупція (50%), російська агресія (42%) і бідність (37%).

Соціологи за допомогою інтерв'ю опитали 2080 респондентів у всіх областях, за винятком тимчасово окупованих Росією Криму і районів Донецької та Луганської областей. Похибка дослідження - 2,2%.

Щороку державний бюджет України втрачає 450 млрд грн через корупційні схеми. Якщо додати до цієї цифри ще 500 млрд грн потенційних інвестицій, яких Україна не отримує через ті ж таки схеми, то буде ще один державний бюджет.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Абсолютна більшість українців засуджують корупцію, але зверталися через неї до правоохоронців лише 1%». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua