Афганістан перебуває на межі "економічного колапсу"

3 тижнів тому нараз 20

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Афганістан знаходиться "на межі економічного колапсу", і міжнародне співтовариство має терміново відновити фінансування та надати гуманітарну допомогу, попередив міністр закордонних справ Пакистану в четвер під час зустрічі американських, китайських, російських і талібських дипломатів в Ісламабаді. Про інформує УНН з посиланням на AFP News Agency.

Деталі

Міністр закордонних справ Пакистану Шах Мехмуд Куреші виступив на відкритті зустрічі так званої "трійки +", до якої входив Томас Вест, новий спеціальний представник США з питань Афганістану. Пізніше в четвер делегати також зустрілися з міністром закордонних справ Талібану Аміром Ханом Муттакі.

"Сьогодні Афганістан стоїть на межі економічного колапсу, - сказав Куреші, додавши, що будь-яке подальше зниження "сильно обмежить" здатність нового уряду Талібану керувати країною. - Отже, для міжнародного співтовариства необхідно терміново підтримати надання гуманітарної допомоги".

Куреші зазначив, що допомога має включати надання Афганістану доступу до коштів, заморожених західними донорами після того, як Талібан взяв під контроль країну в серпні.

Відновлення потоку фінансування "впишеться в наші зусилля щодо відновлення економічної діяльності та просування афганської економіки до стабільності та стійкості", сказав Куреші.

"Якщо ви думаєте, що ви далеко, Європа в безпеці, і ті райони, які ви уявляєте, не постраждають від тероризму, не забувайте історію, - сказав він. - Ми вчилися з історії, і ми не хочемо повторювати ті помилки, допущені в минулому".

Додамо

Організація Об’єднаних Націй неодноразово попереджала, що Афганістан знаходиться на межі найгіршої гуманітарної кризи у світі, оскільки більше половини країни стикнулися з "гострою" нестачею продовольства, а зима змушує мільйони людей вибирати між міграцією та голодом.

Зустріч "Трійка +" є першою поїздкою посла Томаса Веста до регіону з моменту призначення на посаду. Раніше на тижні Держдепартамент США заявив, що Вест також планує відвідати Росію та Індію.

"Разом з нашими партнерами він продовжить чітко висловлювати наші очікування щодо Талібану та будь-якого майбутнього уряду Афганістану", - сказав на брифінгу цього тижня речник Держдепартаменту Нед Прайс.