Вовк разом з Портновим та чиновником Зеленського скинули голову Ради суддів - Слідство.Інфо

3 тижнів тому нараз 21

Четвер, 11 листопада 2021 23:14

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк, Адміністрація президента Володимира Зеленського та проросійський політик Андрій Портнов впливали на зміну очільника Ради суддів України Олега Ткачука, яке відбулося у липні 2019 року.

Про це йдеться в розслідуванні "Як суддя Вовк і Адміністрація Зеленського скинули голову Ради суддів" агенції "Слідство.Інфо".

Журналісти отримали копії так званих "плівок Вовка" — таємні записи розмов з кабінету голови Окружного адмінсуду Києва. З них випливає, що Вовк та його співрозмовники у травні-липні 2019 року координували звільнення Ткачука з посади голови Ради суддів України, та просували на його місце "зручну" кандидатуру. Такою кандидатурою міг бути Вадим Бутенко, на той час заступник Ткачука.

Свої дії Вовк координував із високопосадовцем часів Віктора Януковича Андрієм Портновим, та із Адміністрацією президента, зокрема, із тодішнім заступником її керівника Русланом Рябошапкою. Із плівок випливає, що саме суддя ОАСК координував зустріч Бутенка із представниками АП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський два роки закривав очі на Вовка

"Цю ідею просували ми вдвох, я й Андрій, ще є такий Портнов. Ось. Він, але ми з ним не координували щодо того, що я хотів розширену зустріч, а він хотів, щоб Вадику (Вадиму Бутенку – ред.) дали повноваження. […] Я вважав, що Рябошапка сам відфільтрує це питання. Коротше, в результаті, що вийшло: Вадик зараз на зустрічі, Вадик там, на зустрічі, щоб якось зробити з цього картинку", — казав у телефонній розмові Павло Вовк.

Вовк навіть давав телефонні вказівки Бутенку, до якого входу в Адміністрацію президента він мав прийти.

Після цієї розмови 19 червня 2019 року була опублікована фотографія заступника голови АП Руслана Рябошапки та Вадима Бутенка, які тиснуть один одному руки.

На подальших записах чути, що суддя ОАСК Вовк та його співрозмовники були впевнені у потребі звільнення голови Ради суддів Олега Ткачука, але щодо кандидатури, яка займе його місце, такої впевненості у них вже не було. Це було ймовірно повʼязано із спробою зібрати голоси у самій Раді під звільнення чинного тоді голови.

"Як я припускав, питання тактичного плану щодо Вадика. Він каже: дивись, є чітко групи людей, які кажуть так: ми готові проти Олега (Ткачука — ред.) голосувати. Але ми чітко говоримо, якщо ти це пов'язуєш із Вадиком, ми не даємо голоси", — наводять журналісти пряму мову Вовка.

Згодом Олег Ткачук заявив про тиск на Раду суддів з боку нової влади, та обіцяв звернутися до правоохоронних органів.

Ткачук у коментарі журналістам "Слідства.Інфо" розповів, що заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка особисто дзвонив суддям, намагаючись на них тиснути.

Однак 5 липня на засіданні Ради Ткачук склав повноваження. Новим очільником органу суддівського самоврядування став Богдан Моніч, а Вадим Бутенко залишився на посаді заступника.

У липні минулого року голові ОАСК Павлу Вовку й низці суддів НАБУ повідомили про підозру - на ґрунті записів розмов у його кабінеті. У

Окружний адмінсуд міста Києва відомий скандальними рішеннями. Зокрема, відстороненням в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, скасуванням рішення про націоналізацію Приватбанку, заборони на показ в Україні серіалу "Свати", дозволив в'їзд російському акторові Федору Добронравову, який підтримав окупацію Росією Криму. Скасував рішення Київради про перейменування проспектів на честь Степана Бандери й Романа Шухевича.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A