Всесвітній день боротьби з діабетом: невтішна статистика

3 тижнів тому нараз 19

Пʼятниця, 12 листопада 2021 10:22

  Хоча б раз на рік слід перевіряти рівень цукру в крові

Хоча б раз на рік слід перевіряти рівень цукру в крові

Статистика свідчить, що понад 425 мільйонів людей у світі живуть з діабетом, майже 1,3 млн з них – українці. Ці показники стрімко зростають: кожні 10-15 років кількість діабетиків подвоюється, а саме захворювання значно молодшає.

Якщо раніше цукровий діабет вважався хворобою людей похилого віку, то зараз середній вік хворих починається з 20 років. Але найпідступніше в цій недузі те, що майже 50% хворих навіть не підозрюють, що нездужають.

Переважна більшість випадків цього захворювання належить до діабету ІІ типу (інсулінонезалежний). У цьому разі на початку захворювання інсулін виробляється, але організм не може його використовувати. Такі люди можуть роками хворіти і не знати про це через відсутність особливих скарг на самопочуття, але це не означає, що організму не завдається шкоди.

Тому про діабет потрібно знати і хоча б раз на рік перевіряти рівень цукру в крові.

Саме з метою підвищення рівня інформованості населення про проблеми діабету в 1991 році був запроваджений Всесвітній день боротьби з діабетом (World Diabetes Day). А дату 14 листопада обрали, щоб увічнити заслуги Фредеріка Бантинга, який народився цього дня у 1891 році. Цей молодий канадський вчений в січні 1922 року зробив першу ін'єкцію інсуліну 14-річному хлопчику, Леонарду Томпсону, який страждав дуже важкою формою цукрового діабету. Це стало відкриттям і проривом у медицині, які зрештою врятували життя мільйонам людей. І вже наприкінці 1922 р. новий препарат з'явився на ринку ліків.

З того дня багато чого змінилося, сучасна медицина також не стоїть на місці та постійно шукає нові шляхи боротьби з цією страшною хворобою. Наприклад, для лікування діабету І типу провели кілька операцій з пересадки підшлункової залози від донора.

Цукровий діабет ІІ типу має більше варіантів лікування. Якщо в деяких випадках на початкових стадіях буває достатньо спеціальної дієти і змін у способі життя, то в інших - призначають лікування препаратами. Зараз існує багато ефективних ліків від діабету, які істотно підвищують якість та тривалість життя хворого.

Серед них є доступні та якісні ліки вітчизняних виробників, наприклад, препарати компанії ТОВ "Кусум Фарм". З 2009 року на підприємстві виробляють цукрознижувальні препарати, ефективність та безпека яких доведена великою кількістю клінічних досліджень, що проводять як в Україні, так і в зарубіжних дослідницьких центрах. Це ефективні та якісні лікарські засоби, які знижують рівень глюкози в крові, нормалізують артеріальний тиск, корегують рівень холестерину. Але виписувати їх, звичайно, повинен тільки лікар.

Донедавна у пацієнтів існував стереотип, що вітчизняні ліки менш ефективні, ніж препарати іноземного виробництва. Але "Кусум Фарм" довів, що це не так. Якщо ліки виробляють з дотриманням усіх міжнародних виробничих норм, то вони такі ж дієві та ефективні, як і їхні імпортні аналоги. Сьогодні сотні тисяч пацієнтів із цукровим діабетом щодня приймають цукрознижувальні препарати, які випускає Кусум Фарм, що допомагає їм підтримувати гідну якість життя.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Всесвітній день боротьби з діабетом: невтішна статистика». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua