В окупованому Криму заарештували захисника українських політв'язнів

3 тижнів тому нараз 9

Пʼятниця, 12 листопада 2021 11:58

В окупованому Криму заарештували захисника українських політв'язнівЕдема Семедляєва затримали під будівлею підконтрольного РФ "Кримського гарнізонного воєнного суду". Фото: Telegram Денісової

Суд Сімферополя, підконтрольний владі російських окупантів, незаконно заарештував на 12 діб та оштрафував адвоката українських політв'язнів Едема Семедляєва.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі.

"Підконтрольний Росії "Центральний районний суд Сімферополя" незаконно призначив адміністративне покарання у вигляді арешту на 12 діб та штрафу у розмірі 4 тисяч російських рублів адвокату українських політв'язнів Едему Семедляєву", - зазначила омбудсмен.

За словами Денісової, 25 жовтня Семедляєв прийшов до відділення російської поліції надати юридичну допомогу активістам, яких затримали під будівлею підконтрольного РФ "Кримського гарнізонного воєнного суду" за підтримку фігурантів "красногвардійської справи Хізб ут-Тахрір". Стосовно адвоката склали протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 19.3 КоАП РФ (непокора поліції).

Правозахисник відбуває покарання в ізоляторі тимчасового тримання м. Сімферополя.

Таким чином політв'язні Сейтумер Сейтумеров, Арсен Абхаїров, Ремзі Бекіров, Наріман Мемедемінов, Мемед Белялов, Еміль Джемаденов, Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рефат Алімов, Ферат Сайфуллаєв, захисником яких був Семедляєв, залишились без адвокатської підтримки. Це є порушенням права на захист, гарантованого ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та прямим перешкоджанням професійній адвокатській діяльності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денісова виступила за повернення дітей у школи

"Вважаю дії так званого суду тиском та залякуванням адвокатів в тимчасово окупованому Криму та ще одним свідчення політики переслідування та репресій кримських татар", - сказала Денісова.

Омбудсмен закликала світову спільноту відреагувати на чергове порушення прав і свобод в окупованому Криму.

В Грузії почали заочно судити Міхеїла Саакашвілі, який перебуває в тюремній лікарні. Його навіть не повідомили про початок судового процесу і не привезли до суду. Подібні дії судової влади Грузії порушують конституційні права людини на справедливий та публічний розгляд судового процесу.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «В окупованому Криму заарештували захисника українських політв'язнів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua