В Україні запустити бот для збору інформації про воєнні злочини Росії

2 місяців тому нараз 26

Служба безпеки України запустила у Telegram бот, який призначений для збору інформації щодо воєнних злочинів Росії у нашій країні.

Про це Укрінформу повідомили в СБУ.

"Агресія РФ супроводжується численними воєнними злочинами щодо мирного населення та порушеннями правил ведення війни. Загарбники повинні відповісти за них всі! Воєнні злочини – це порушення гуманітарного права (Женевських конвенцій) щодо цивільного населення та військовослужбовців. Наприклад, напад на цивільну інфраструктуру, порушення прав військовополонених", - зазначили в службі. 

Також в СБУ нагадали, що в Україні такі злочини кваліфікуються за статтею 438 Кримінального кодексу (Порушення законів та звичаїв війни):

"На міжнародному рівні воєнні злочини належать до юрисдикції Міжнародного кримінального суду. Також для притягнення винних до відповідальності може бути застосована універсальна юрисдикція в інших країнах. Важливо, що такі злочини не мають терміну давності!". 

Бот доступний за посиланням.

Як повідомлялось, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ. 

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію. Також наша країна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Переглянути джерело