В умовах війни всі мають працювати злагоджено і на повну силу - Шмигаль

2 місяців тому нараз 27

В умовах війни усі мають працювати злагоджено, зібрано та на повну силу, адже ворог цього боїться і намагається всіляко не допустити, заявляє Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Як передає Укрінформ, відповідне звернення розміщене на Урядовому порталі.

"Триває 12 день нашої оборони. У повітрі та на суші, вдень і вночі військові Збройних сил України героїчно дають відсіч російському окупанту.

Дають відсіч агресору і звичайні українські громадяни. Мужністю нашого народу зараз захоплюється весь світ, адже кожен із нас робить свій вклад у перемогу України.

В умовах війни всі мають працювати злагоджено, зібрано та на повну силу. Це те, чого ворог боїться і намагається всіляко не допустити", - наголосив Шмигаль.

За його словами, уже 140 тисяч українців, переважно чоловіків, повернулись додому, в Україну. "Ми пишаємось цими людьми. Вони готові не тільки захищати свої домівки, але й працювати заради перемоги", - наголосив він.

Українські підприємства вже готові й запрошують до роботи різних фахівців. Робота є для кожного, хто готовий допомагати країні, зазначив очільник уряду.

На виконання доручення Президента Володимира Зеленського уряд сформував пакет рішень, які мають підтримати український бізнес під час війни.

Як повідомив Шмигаль, будуть звільнені від сплати ЄСВ фізичних осіб-підприємців першої та другої групи на час воєнного стану та протягом року після його завершення.

Також будуть звільнені підприємства та фізичні особи-підприємці третьої групи від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав ЗСУ, інших збройних формувань (в т. ч. територіальної оборони). Збір буде сплачено за рахунок держави.

Крім того, за словами Шмигаля, відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити, а також впровадження РРО для всіх фізичних осіб-підприємців.

За словами Прем'єра, уряд скасує всі заходи ринкового та споживчого нагляду у всіх питаннях, крім регулювання цін та контролю за ціноутворенням. Також вже встановлено мораторій на проведення перевірок всіх видів для бізнесу.

Усі ці рішення та низка інших додаткових рішень, що необхідні для того, аби цей пакет підтримки запрацював, уже ухвалено, або будуть ухвалені органами влади найближчим часом, зазначив Шмигаль.

Також, за його словами, уряд та місцева влада активно вживають додаткових заходів, аби стабілізувати ціни на товари першої необхідності.

Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє обласним військовим адміністраціям спільно з Нацполіцією та Держлікслужбою здійснювати контроль за цінами на соціально значущі продукти харчування, ліки та паливо.

Також вкрай важливим фронтом роботи уряду та місцевої влади в умовах війни Шмигаль назвав забезпечення нормальної роботи об’єктів критичної інфраструктури, зокрема тих, які постачають людям електроенергію, тепло та воду.

Прийнято рішення, що 12 українських ТЕС відтепер зможуть отримувати газ від НАК «Нафтогаз» по ціні 7 грн за кубічний метр. Це дозволить відповідним підприємствам купувати необхідні обсяги блакитного палива, аби стабільно продовжувати роботу та поставляти українським родинам електроенергію, незважаючи на можливі перебої з поставками вугільної продукції, що також дуже важливо, повідомив очільник уряду.

Шмигаль також подякував українським енергетикам, які зараз тримають надважливий для всієї країни енергетичний фронт. "Ви робите дива щодня, щоби там, де це можливо, українці залишались зі світлом, теплом та газом. Вам вдячна кожна родина", - наголосив він.

Переглянути джерело