В ЄС планують ввести жорсткі санкції проти Білорусі: хто у списку 

2 місяців тому нараз 46

Схвалення нового пакету обмежень заплановане наступного тижня.

Європейський Союз близький до введення нових санкцій проти Білорусі, спрямованих проти близько 30 фізичних і юридичних осіб, включаючи міністра закордонних справ і білоруську авіакомпанію "Белавіа".

Про це пише видання Reuters із посиланням на трьох дипломатів. 

Схвалення нового пакету обмежень заплановане наступного тижня. На думку європейських дипломатів, білоруські чиновники організували прибуття мігрантів як помста за санкції проти Мінська через порушення прав людини.

В ЄС переконані, що мігранти – це цілеспрямована політика Мінська і “гібридна війна”, що стане підґрунтям для розширення санкцій. 

Водночас білоруський режим заперечує будь-які подібні операції та відкидає всі звинувачення у протиправних діяннях. Санкції проти вищих чиновників досі не були ефективними для послаблення влади Лукашенка, який перебуває при владі від 1994 року і є близьким союзником Москви.

Офіційні особи ЄС, зокрема президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, закликають до жорсткіших заходів, у тому числі щодо міжнародних авіакомпаній, які можуть бути причетні до перевезення мігрантів в Білорусь, а потім до державного кордону з країнами-членами ЄС.

Нагадаємо:

  • Міграційна криза на білоруському кордоні загострилась цього літа після того, як ЄС наклав санкції на Лукашенка та його оточення. У відповідь білоруська влада збільшила кількість рейсів до країн Близького Сходу та Африки і почала звозити звідти тисячі людей, які потім з Білорусі намагаються потрапити до Європи.
  • Напередодні кілька сотень нелегалів намагалися прорватися з Білорусі до Польщі. Варшава стягнула до кордону понад 12 тисяч військових.

Читайте також: