В "Укрексімбанку" поновили на посади двох нападників на журналістів "Схем" - ЗМІ

2 тижнів тому нараз 16

Підготовче засідання у цій справі призначили на 29 листопада 2021 року.

Директора департаменту банківської безпеки "Укрексімбанку" Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова, які підозрюються у нападі та застосуванні фізичної сили проти проти журналістів "Схем", поновили на посадах.

Факт поновлення двох співробітників офіційно підтвердили Радіо Свобода у фінустанові.

За даними ЗМІ, наказ про поновлення посадовців підписано 9 листопада. Зокрема, у документі йдеться про завершення внутрішнього розслідування в банку. 

Нагадаємо, Тельбізов та Осіпов є обвинуваченими у кримінальному провадженні, відкритому за зверненням журналістів. Раніше відсторонили від займаної посади Ігоря Тельбізова. Про відсторонення Олега Осіпова публічно не повідомляли, але йому також вручили підозру у кримінальній справі про напад на журналістів.

За інформацією Офісу генерального прокурора, керівнику Департаменту банківської безпеки та начальнику управління внутрішньої безпеки цивільного захисту та охорони банку інкримінують перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень (ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 1 ст. 126 КК України). Досудове розслідування кримінального провадження вже завершене. Справу вже скерували до суду. Підготовче засідання призначене на 29 листопада 2021 року.

Раніше:

  • У програмі “Схеми” з’явилося розслідування про співпрацю державного банку із підприємцем, який веде свою діяльність на окупованій території Донбасі і платить податки бойовикам.
  • У рамках розслідування журналісти програми “Схеми” взяли інтерв'ю у голови правління “Укрексімбанку” Євгена Мецгера, яке закінчилося нападом на них. 
  • Згодом Нацполіція відкрила кримінальне провадження за статтею "перешкоджання законній професійній діяльності журналістів". Сам голова "Укрексімбанку" склав повноваження на час розслідування.
  • Пізніше Євгеній Мецгер написав заяву на звільнення з посади голови правління АТ "Укресімбанку".