Гетманцев подякував підприємцям за високий рівень свідомості

3 тижнів тому нараз 25

Четвер, 11 листопада 2021 19:43

Гетманцев подякував підприємцям за високий рівень свідомостіФіскалізація є виключно інструментом детінізації економіки України - Гетманцев. Фото: ukrinform.ua

Розпочатий головою Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим процес фіскалізації деяких категорій підприємницької діяльності демонструє позитивну динаміку.

Про це Гетманцев повідомив на своїй сторінці у Тelegram.

Зокрема голова фінансового комітету повідомив про те, що з початку 2021 року кількість підприємців, які зареєстрували реєстратор розрахункових операцій (РРО) та програмне забезпечення (ПРРО) збільшилася на 95 тис. осіб (на 27%). Зокрема на 66% зросла кількість РРО/ПРРО, зареєстрованих фізичними особами-підприємцями, які є платниками єдиного податку та ризиковими групами ФОП (+150%). Таким чином, станом на листопад 2021 року, загальна кількість РРО/ПРРО становить 446 тис.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податкову декларацію будуть подавати всі українці - Гетманцев

Гетманцев подякував підприємцям та наголосив, що фіскалізація є виключно інструментом детінізації економіки України.

"Дякую платникам податків за високий рівень суспільної свідомості та розуміння того, що РРО – це просто та доступно. Хочу вкотре нагадати, що фіскалізація - це не про податки, це, в першу чергу, про прозорість діяльності і цивілізовані правила ведення бізнесу", - наголошує Гетманцев.

Згідно до Законів №128-IX та №129-IX, прийнятих Верховною Радою України 20 вересня 2019 року, з 1 січня 2021 року використання РРО/ПРРО стало обов'язковим для ФОП - платників єдиного податку 2,3,4 груп. Зокрема, використовувати РРО мають Інтернет-магазини, ресторани та кафе, турагенції та туроператори, готелі, продавці ювелірних виробів, текстилю, магазини секонд-хенд та всі інші, окрім платників єдиного податку 1 групи, що здійснюють торгівлю за готівку на ринках.

Спочатку нововведення викликали протести малого та середнього бізнесу, але згодом підприємці погодилися з аргументами голови фінансового Комітету парламенту. Як свідчить статистика, підприємці дійсно зрозуміли на власному досвіді, що використання касових апаратів не завдає їм додаткових незручностей.

Гетманцев неодноразово акцентував увагу на тому, що завдяки фіскалізації підприємницької діяльності Україні вдасться покласти край ухиленню від сплати податків гравцями великого бізнесу, які використовували підприємців задля "відмивання" значних сум. Щороку Україна втрачала від цього мільярди гривень податкових надходжень.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Гетманцев подякував підприємцям за високий рівень свідомості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua