Громади Одещини мають високий показник фіскальної віддачі - U-LEAD

2 місяців тому нараз 28

Громади Одеської області мають на 67% вищий показник фіскальної віддачі території, ніж середньостатистичний в Україні.

Про це повідомила радниця Регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” в Одеській області Олеся Голинська під час інформаційної сесії навчального циклу «Кроки для фінансистів», передає Укрінформ.

Вона пояснила, що показник фіскальної віддачі території демонструє співвідношення надходжень загального фонду громади до площі території громади. Тримаючи на контролі цей показник, можна відслідковувати «фіскальну прибутковість» громади або більш виважено планувати її стратегічний розвиток.

“По всіх категоріях громад Одещини спостерігається перевищення середньоукраїнських значень на 67%, а найбільше таке перевищення зафіксоване по громадах з населенням до 5 тис. осіб майже у 2,6 раза або на 164%, від 10 до 15 тис. осіб – на 102% (у 2 рази), від 15 тис. і більше – 82%, від 5 до 10 тис. осіб – 16%”, - зазначила Голинська.

Вона зауважила, що середній показник фіскальної віддачі територій громад Одеської області становить 988,2 тис. грн/км кв. і цей показник є диференційованим по типу громад за кількістю населення.

Так, для громад Одещини з населенням від 15 тисяч він становить 2314,1 тис. грн/км кв. при середньоукраїнському показникові 1273,3 тис. грн/км кв. У громадах з населенням від 10 до 15 тис. осіб коефіцієнт фіскальної віддачі дорівнює 469,5 тис. грн/км кв. (середнє значення по державі – 231,82 тис. грн/км кв., від 5 до 10 тис. осіб – 148,92 тис. грн/км кв. (середнє значення - 129,35 тис. грн/км кв.), до 5 тис. осіб – 250,73 тис. грн/км кв. (середнє значення 95,12 тис. грн/км кв.).

Голинська зауважила: ці дані свідчать про те, що фіскальна віддача територій Одеської області є досить високою за всіма типами громад.

“Постійний моніторинг цього нового для нашої практики аналітичного показника зможе стати ще одним критерієм управлінської оцінки ефективності виконання бюджетів. Результати моніторингу здатні поліпшити якість прийняття бюджетних рішень, що впливатимуть на перспективи реалізації всього середньострокового бюджетного циклу”, - підкреслила радниця Регіонального офісу в Одеській області.

Читайте також: Громади Вінниччини сплатять ₴353 мільйони реверсної дотації - U-LEAD

Для аналізу були використані дані «Дашборду фінансових показників громад», що наповнюється експертами Офісу підтримки реформ та підтримується Програмою “U-LEAD з Європою», станом на 1 вересня 2021 року.

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.