До Литви прибуде 400 американських військових: їм нададуть системи ППО малої дальності

2 місяців тому нараз 31

Блінкен заявив, що адміністрація США наразі переглядає присутність своїх військових у всьому світі, зокрема й постійне їх розміщення.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, який перебуває з візитом у Вільнюсі, заявив, що в Литві буде додатково дислоковано 400 американських військових.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"Додаткові 400 військових із бойової групи Першої бронебригади США найближчими днями прибудуть до Литви", — заявив Блінкен на спільному брифінгу з главою МЗС Литви Ґабріелюсом Ландсберґісом.

Таким чином, кількість американських військових у Литві зросте приблизно до 1 тис. осіб. Як повідомляється, наразі на полігоні Пабраде в Швенченському районі дислоковано майже 500 американських військових від Сил спецоперацій США.

Військове керівництво зі США, яке побувало там у неділю, заявило, що ці військові отримають системи протиповітряної оборони малої дальності та самохідні артилерійські системи. Крім того, американці розмістили винищувачі F-35 на авіаційній базі в литовському Шауляї.

Слід зазначити, що ще від 2019 року американські батальйони регулярно дислокуються в Литві. Проте раніше там розміщувалася лише одна рота.

Переглянути джерело