Екстремальна спека може стати нормою в Європі – прогноз

2 місяців тому нараз 48

Текст: Надтока Світлана,  3 листопада 2021, 14:35

Екстремальна спека може стати нормою в Європі – прогноз

Фото: Getty Images

Люди в Берліні рятуються від спеки у фонтані

Хвилі тепла до +50° стануть щорічною реальністю, якщо терміново не скоротити парникові викиди у світі.

До кінця 21-го століття в Європі щороку виникатиме рекордна спека +50°, якщо країни терміново не скоротять кількість викидів парникових газів. Про це йдеться в дослідженні британського Метеорологічного бюро, повідомила газета The Independent.

Вчені встановили, що смертоносна хвиля тепла в Європі цього літа була б неможливою без кліматичної кризи. Спека, яку назвали Люцифер, встановила новий температурний рекорд +48,8° на Сицилії, нагадало видання.

"Небезпечна зміна клімату вже з нами", - заявив під час кліматичного саміту в Глазго професор Пітер Стотт, який є провідним спеціалістом з екстремальних погодних умов у Метеобюро Великої Британії.

"Якщо ви подивитеся на +48,8° в Європі і +49,6° в Канаді, а також на те, що за цим слідує – пожежі, вплив на здоров'я людей, сільське господарство – зараз це лише 1° глобального потепління. З наступним потеплінням ситуація лише погіршуватиметься", – сказав він.

За сьогоднішньої ситуації зі змінами клімату екстремальну спеку в Європі можна очікувати один раз на 3 роки, але якщо не буде вжито рішучих заходів для боротьби з потеплінням - рекордні хвилі тепла частішатимуть.