Зарплати від 40 тис. грн: Кабмін запустив роботу Бюро економічної безпеки

2 днів тому нараз 4

Четвер, 25 листопада 2021 14:54

 Кабмін запустив роботу Бюро економічної безпекиГолова Бюро економічної безпеки Вадим Мельник. Фото: "Суспільне"

В Україні запустили роботу Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Відповідне розпорядження Кабміну від 24 листопада оприлюднили на сайті уряду.

"Погодитися з пропозицією Бюро економічної безпеки про початок його діяльності та можливість виконання зазначеним Бюро функцій та завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави", - ідеться в розпорядженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деолігархізація - Кабмін затвердив план заходів

БЕБ уточнило, що цим розпорядженням дали старт офіційному початку діяльності відомства. Поки що центральний апарат БЕБ сформований лише на 30% від граничної кадрової чисельності. Це дає можливість запустити аналітичну та правоохоронну функції, зазначили у відомстві.

"Попри рішення про офіційний запуск роботи Бюро, органу поки не виділели спеціально обладнані приміщення та будівлі, що може призвести до затягування передачі наявних кримінальних проваджень до БЕБ від правоохоронців, які втрачають функції розслідування економічних правопорушень", - ідеться в повідомленні.

У березні президент Володимир Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки.

20 серпня Кабінет міністрів призначив Мельника головою відомства.

БЕБ має замінити податкову міліцію Державної фіскальної служби. Слідчі СБУ й Нацполіція не розслідуватимуть економічних злочинів. Це буде компетенція Бюро. Зокрема ухилення від сплати податків, підробка документів і цінних державних паперів, шахрайство з податком на додану вартість і фінансовими ресурсами, незаконна приватизація державного чи комунального майна.

У проєкті держбюджету на 2022 рік планують виділити 622 млн. Наберуть до 4 тис. осіб. Зарплати будуть від 40 тис. грн.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Зарплати від 40 тис. грн: Кабмін запустив роботу Бюро економічної безпеки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua