Заступник Кулеби вдруге за тиждень провів розмову з послом Грузії, через Саакашвілі

2 тижнів тому нараз 16

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький сьогодні вже вдруге за тиждень зустрівся із послом Грузії в Україні Георгієм Закарашвілі. Про це інформує МЗС України, пише УНН.

Цитата

“Заступник міністра довів до відома грузинської сторони позицію нашої держави про необхідність гідного поводження з українським громадянином Міхеїлом Саакашвілі та неприпустимість застосування до нього фізичної сили. Микола Точицький наголосив, що Україна і надалі приділятиме особливу увагу дотриманню прав громадянина України Міхеїла Саакашвілі, які Грузія зобов’язана гарантувати відповідно до норм міжнародного права”, - інформують в МЗС.

Деталі

У вівторок заступник міністра також проводив розмову з Закарашвілі щодо Саакашвілі. Тоді, зокрема, Посол Грузії поінформував про обставини його переведення до пенітенціарного медичного закладу в Глдані.

Додамо

Раніше сьогодні, у мережі з’явилось відео із Саакашвілі, через яке Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулась до комітету ООН проти катувань та Європейського комітету з питань запобігання катуванням.

“Оприлюднено підтвердження застосування фізичної сили та завдання тілесних ушкоджень громадянину України, Голові Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України Міхеілу Саакашвілі співробітниками Спеціальної пенітенціарної служби під час поміщення до виправної установи № 18 в місті Глдані. Закликаю Комітет ООН проти катувань та Європейський комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню відреагувати на факт застосування тортур до громадянина України Міхеіла Саакашвілі під час поміщення до виправної установи № 18 в місті Глдані”, — заявила вона.

Доповнення

Саакашвілі затримали 1 жовтня у Тбілісі. Повідомлялося, що він незаконно перетнув кордон країни.

Колишній грузинський лідер голодує вже 39-й день на знак протесту, оскільки вважає себе політв’язнем.

4 листопада з листа Саакашвілі, який він передав з в’язниці своїм прихильникам, стало відомо, що політик перебуває в критичному стані, а його аналізи незадовільні.

Також зазначалося, що колишній грузинський лідер схуд на 20 кг за час голодування.

Нагадаємо також, що 20 жовтня генпрокуратура Грузії офіційно пред’явила звинувачення Саакашвілі у зв’язку з незаконним перетином кордону. Місцеве телебачення розповсюдило кадри, на яких політик ховається у вентиляційному відсіку вантажівки для перевезення молочних продуктів.

29 жовтня в Грузії порушили кримінальну справу за підозрою в змові з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення або захоплення державної влади. Зазначалося, що окремі особи планували перекривати дороги, щоб перешкодити етапуванню Саакашвілі в іншу тюремну установу або в тюремну лікарню, тим самим створивши неконтрольовану ситуацію і хаос.

Експрезидента також заочно засудили в Грузії у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Також він є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і розтрату коштів з держбюджету. Справи розглядаються в суді.