Захоплення державної влади: на Закарпатті затримали агента ФСБ та його співмешканку

2 місяців тому нараз 35

На Закарпатті взяли під варту агента ФСБ та його співмешканку за підозрою у пособництві в діях, спрямованих на захоплення державної влади.

Про це повідомили у Фейсбуці Закарпатської обласної прокуратури, передає Укрінформ.

Зазначається, що за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину Російської Федерації та його співмешканці в пособництві у діях, вчинених з метою захоплення державної влади (ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 109 КК України). Осіб вже взято під варту без права внесення застави.

За даними слідства, підозрюваний чоловік, будучи агентом ФСБ РФ, одержав завдання щодо збору та передачі ворогу інформації про суспільно-політичні та економічні процеси в Україні. Пізніше, з початком активного наступу російських військ на Україну, громадянин Росії на замовлення спецслужби мав підготувати ряд фейкових публікацій у ЗМІ. Метою таких інформаційних вкидів було тиражування закликів до «вигнання націоналістичних угруповань задля порятунку великих міст», критики дій української влади, а також тих, хто, рятуючись від війни, евакуює свої сім’ї в інші регіони України чи за кордон.

Для одержання матеріальної винагороди за виконання завдань ворога підозрювана надавала свої банківські рахунки. Громадянина Росії та його співмешканку правоохоронці затримали в одному з населених пунктів Мукачівського району.

Подальше досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Закарпатській області.

Переглянути джерело