Зеленський просить прем’єра Грузії пустити до Саакашвілі українських лікарів

2 тижнів тому нараз 13

Президент Володимир Зеленський висловив прохання розглянути можливість допуску до колишнього президента Грузії, голови виконавчого комітету Нацради реформ України Міхеіла Саакашвілі українських лікарів.

Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужба глави держави, про це Зеленський заявив під час телефонної розмови з Прем’єр-міністром Грузії Іраклі Гарібашвілі.

Президент порушив питання забезпечення прав Саакашвілі та наголосив, що вони мають бути гарантовані повною мірою відповідно до норм міжнародного права.

Зеленський окремо наголосив на неприпустимості застосування до громадянина України непропорційних заходів примусу.

Глава держави також акцентував увагу на необхідності надання доступу до Саакашвілі його матері та близьким.

«Україна завжди захищає законні права та інтереси своїх громадян», - зазначив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня Саакашвілі затримали у Грузії, де проти нього порушено низку кримінальних справ. Наступного дня стало відомо, що Саакашвілі оголосив голодування, назвавши себе політичним ув'язненим.

8 листопада Саакашвілі перевели до лікарні в'язниці №18 у Глданському районі Тбілісі з в'язниці у Руставі.

У переданому адвокатам листі політик повідомив, що під час переведення його «тягли по землі, тягали за волосся і кілька разів ударили по шиї».

МЗС України закликало перевести Саакашвілі до цивільного медзакладу.

10 листопада у Тбіліському міському суді пройшло засідання в одній із справ Саакашвілі, під час якого його адвокати заявили відвід суддям. Наступне засідання заплановане на 29 листопада.