З 24 лютого Держприкордонслужба затримала понад 3,5 тисячі порушників кордону

1 тиждень тому нараз 20

Від початку повномасштабної агресії росії прикордонники затримали понад 3,5 тис. порушників, які хотіли потрапити за кордон поза межами пунктів пропуску, крім того, ще понад тисяча чоловіків намагалися перетнути кордон з підробленими документами.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Щоденно затримуються порушники державного кордону, які намагаються незаконно перетнути держкордон, тільки за минулу добу таких було понад 30. Щодо статистики такої категорії порушників, то загалом із 24 лютого на зеленій ділянці кордону поза межами пунктів пропуску нами затримані вже понад 3,5 тис. таких осіб", - сказав Демченко.

Читайте також: З початку повномасштабної війни до України повернулися 3,4 мільйона громадян

За його словами, ще приблизно 1 050 порушників зупинено в пунктах пропуску під час спроб перетнути кордон незаконно, використовуючи підробні документи або в інший незаконний спосіб.

Демченко наголосив, що прикордонники пропускають чоловіків виключно відповідно до норм чинного законодавства. Серед винятків - водії-далекобійники, особи, які перевозять гумдопомогу та вантажі, чоловіки, які визнані не придатними до військової служби за станом здоров'я, а також ті, хто постійно проживає за кордоном, здобувачі освіти за кордоном, спортсмени, багатодітні батьки, батьки-одинаки, особи з інвалідністю та особи, які їх супроводжують.

Читайте також: Кількість перетинів росіянами кордону впала до одиниць – речник ДПСУ

"Щоденно прикордонники відмовляють у перетині кордону на виїзд близько (а інколи й понад) 100 особам. Переважна більшість з них - чоловіки, які підпадають під дію обмежень щодо заборони виїзду на період воєнного стану", - зауважив речник Держприкордонслужби.

Як повідомляв Укрінформ, із 24 лютого, від початку повномасштабної агресії росії, до України повернулися з-за кордону 3,4 мільйона громадян.

Переглянути джерело