Київ виділив 2 мільярди, щоб не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду – Кличко

2 тижнів тому нараз 15

Київ виділив 2 мільярди гривень, аби покрити різницю вартості газу теплопідприємствам та не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду.

Як передає Укрінформ, про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Україна 24», повідомляє КМДА.

«Столиця виділила 2 мільярди гривень із бюджету міста, аби покрити різницю вартості газу теплопідприємствам, щоб цього опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду для населення не підвищувалися», - сказав Кличко.

Водночас, за його словами, є загроза віялових відключень електроенергії. «Але в нас є інша критична ситуація. Ми знаємо, що з 12 великих теплогенеруючих підприємств країни на 10 – недостатні запаси енергоносіїв. І ця ситуація, у разі великих морозів, може призвести до віялових відключень, чого не було багато років», – наголосив Кличко.

Він також зазначив, що Україна сьогодні може збільшити видобуток власного газу і менше залежати від світової ціни на газ. «Наша країна може видобувати власний газ. Чому ми маємо залежати від європейських цін на газ, інших енергоносіїв? Які потягнуть за собою і здорожчання продуктів та іншого, тобто вдарять по кишенях українців. Тому, вважаю, повинен зібратися енергетичний штаб і ухвалити важливі рішення. Так, збільшення видобутку займе чимало часу, але ми повинні і можемо це зробити», – зазначив Кличко.

Як повідомлялося, в опалювальному сезоні 2021/2022 тарифи на тепло для населення залишаться на рівні минулого року. Вартість 1 Гкал тепла – 1654,41 грн із ПДВ.