Київ і Вашингтон не мають розбіжностей щодо ситуації на кордоні РФ і України – Кулеба

2 тижнів тому нараз 10

Україна і США однаково оцінюють ситуацію із зосередженням російських збройних формувань біля українського кордону, різниця є лише в тому, яка термінологія застосовується для коментарів.

Про це заявив у вівторок у Вашингтоні глава МЗС України Дмитро Кулеба, який прибув до США з робочим візитом, передає Укрінформ.

«У нас немає розбіжностей зі Сполученими Штатами щодо оцінки безпекової ситуації довкола України. Розбіжності є в термінології, яка використовується під час цього коментування», - зазначив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Він підкреслив, що коли масово перекидаються російські війська до кордону України, це, звісно, насторожує. Однак, це ще не є свідченням вирішальної стадії підготовки наступу. «Коли з перекинутих уже військ готуються наступальні формування, тоді ми вже підходимо до певної лінії неповернення, і це вже абсолютно інший стан», - пояснив Кулеба.

Міністр зауважив, що розвідувальні органи України наразі не спостерігають існування наступальних формувань вздовж українського кордону.

«Але це жодним чином не скасовує того факту, що вздовж нашого кордону Росія створила серйозне збройне напруження, і абсолютна більшість тієї інфраструктури, яка з’явилася навесні цього року, залишилася там, і в будь-який момент її можна привести в дію та сформувати всі наступальні угруповання»,- зауважив Кулеба.

Читайте також: Кулеба розповів, що нового буде в хартії Україна-США про стратегічне партнерство

Він підкреслив, що «у нас зі Сполученими Штатами існує повне взаєморозуміння в питанні безпекових оцінок». Крім того, за його словами, Україна «займає дуже виважену позицію, не збирається нікого провокувати і не робити нічого, що може послужити виправданням для ескалації з боку РФ».

Водночас, нагадав він, біля українського кордону, на Донбасі, в Криму, в Білорусі сформовані точки напруження, і вони в будь-який момент можуть бути задіяні.

«Наше завдання – робити все для того, щоби вони не були активовані. А якщо це станеться, то задачею дипломатів буде максимально мобілізувати підтримку світу та дії наших міжнародних партнерів, які будуть здатні зупинити Росію», - підкреслив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, у середу Дмитро Кулеба й Ентоні Блінкен мають підписати оновлену Хартію Україна-США про стратегічне партнерство. Однією з головних відмінностей цього документа від попереднього, ухваленого в 2008 році, стане частина щодо протидії російській агресії.