Компартія КНР ухвалила «історичну резолюцію» про здобутки за 100 років

2 тижнів тому нараз 13

Комуністична партія Китаю на з'їзді, присвяченому сторіччю її заснування, ухвалила резолюцію, в якій наголошується на «вирішальному значенні» чинного голови КНР Сі Цзіньпіна у відродженні китайської нації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.

У документі відзначаються «історичні здобутки і трансформація» Китаю під керівництвом Сі. Наголошується, що КНР досягла усіх успіхів завдяки Мао Цзедуну, Ден Сяопіну і нинішньому лідеру, з яким держава увійшла в «нову еру соціалізму з китайськими особливостями».

Як зазначається, це лише третя подібна резолюція за 100-річну історію партії. Дві попередні були прийняті за правління Мао Цзедуна, який привів партію до влади в 1949-му, та Ден Сяопіна, чиї реформи у 1980-их роках дозволили Китаю стати економічним гігантом.

Сі Цзіньпін очолив Компартію 2013 року і на сьогодні від фактично одноосібно керує країною та не має жодних опонентів усередині партії.

У 2017 році Комуністична партія Китаю проголосувала за закріплення ідеології голови КНР Сі Цзіньпіна у своїй конституції, чим прирівняла його до засновника партії Мао Цзедуна.

Погляди попередніх лідерів КПК раніше також фіксувались у конституції партії, але ідеологом визнавали тільки Мао.