Лондон запроваджує нові санкції проти Росії в сфері авіації

2 місяців тому нараз 35

Велика Британія 9 березня оголосила про нові санкції в галузі авіації. Згідно з новими обмеженнями, будь-який російський літак може бути заарештований. Крім того, може бути заборонений експорт авіаційної чи космічної продукції до Росії. За новими правилами вже заарештований один літак.

«Заборона літаків під російським прапором у Великій Британії та визнання їх використання кримінальним злочином завдасть ще більше економічного болю Росії та тим, хто наближений до Кремля», – сказала міністерка закордонних справ Ліз Трасс.

У заяві британського Форін Офісу йдеться, що заборона поширюється на будь-які літаки, що належать, експлуатуються чи зафрахтовані будь-ким, пов’язаним з Росією, або визначеними нею фізичними чи юридичними особами, і надає право затримувати будь-які літаки, що належать особам, пов’язаним з Росією.

Читайте також: ЄС вирішив розширити санкції проти російських чиновників і олігархів

Міністр транспорту Грант Шаппс заявив, що один приватний літак уже був арештований, поки триває подальше розслідування. Газета Telegraph повідомила, що літак був пов’язаний з другом російського мільярдера Романа Абрамовича.

Згідно із заявою, нові обмеження також завадять експорту, пов’язаному з авіацією та космосом, в тому числі послугам зі страхування та перестрахування.

Це означатиме, що покриття за існуючими полісами припиняється, тоді як британські страхові компанії, згідно з заявою, не зможуть здійснювати виплати за наявними полісами в цих галузях.

Читайте також: Зеленський: рішення щодо літаків із Польщі потрібне «негайно»

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.

Переглянути джерело