Маски та Covid-тести: пандемія створила масштабну проблему для екології

2 місяців тому нараз 25

Станом на кінець серпня поточного року кількість сміття у світі через Covid-пандемію збільшилася до 8,4 млн т. Пандемія призвела до збільшення попиту на одноразові пластмаси, що посилює тиск на неконтрольовану глобальну проблему пластикових відходів.

Більшість відходів пов'язані з коронавірусними шпиталями, йдеться у дослідженні на сайті наукового журналу Proceedings of the National Academy of Sciences. На Covid-лікарні припадає понад 87% усіх відходів.

"Мова про маски, рукавички, тест-системи для визначення коронавірусу та їхні упаковки. До забруднення навколишнього середовища також призвели одноразові упаковки для товарів. Попит на них підвищився разом із популярністю онлайн-покупок під час пандемії", - йдеться у повідомленні.

Автор: pnas.org
  25% відходів, пов'язаних із пандемією, припадають на Північну та Південну Америку
25% відходів, пов'язаних із пандемією, припадають на Північну та Південну Америку

Вчені з'ясували, що 25% відходів, пов'язаних із пандемією, припадають на Північну та Південну Америку, 46% – на Азію, 24% – на Європу. 25 тис. т пластику потрапить у світовий океан, а близько 71% додаткових відходів, що скидаються в океан, потраплять на пляжі до кінця 2021 року. Лише протягом 2020 року до нього потрапило щонайменше 1,56 млн медичних масок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили повністю зроблений з пластику музей

Забруднення планети пластиком – одне з найбільших викликів для екології. Згідно звіту проекту The Pew Charitable Trusts, до 2040-го в світовий океан щороку потраплятиме 29 млн т пластику, що дорівнює 50 кг на 1 м берегової лінії на планеті.

Науковці створили суперфермент, який розкладає пластик вшестеро швидше, ніж досі було можливо. Винахід може пришвидшити переробку пластикових відходів. Нові ферменти виготовляють бактерії, які харчуються пластиком.