МВФ готовий ухвалити рішення щодо України: стала відома дата

2 тижнів тому нараз 9

За другим траншем Україна має отримати приблизно 700 млн дол.

Питання України буде розглянуте 22 листопада / Ілюстрація REUTERS

Питання України буде розглянуте 22 листопада / Ілюстрація REUTERS

Міжнародний валютний фонд має намір розглянути питання про виділення Україні наступного траншу 22 листопада.

Про це повідомляється на офіційному сайті МВФ.

Читайте такожШмигаль розповів, на що будуть витрачені гроші з другого траншу ЄС

Згідно з оприлюдненим календарем засідань МВФ, питання України буде розглянуте у понеділок, 22 листопада, а головною темою стане перший перегляд співпраці у рамках програми stand-by.

Stand-by для України:

9 червня 2020 року Рада директорів МВФ ухвалила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним близько 5 млрд доларів, спрямовану на допомогу в подоланні наслідків пандемії COVID-19.

12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці в розмірі 2,1 млрд доларів. За планом другий транш МВФ для України має становити 500 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ), що приблизно дорівнює 700 млн дол.

На початку 2021 року в Україні працювала місія МВФ для перегляду програми stand-by. Робота місії завершилася без ухвалення рішення про перегляд програми.

На повторній місії у жовтні цього року Міжнародний валютний фонд та Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми фінансування stand-by.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль очікував, що в листопаді 2021 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду прийме рішення про виділення Україні нового траншу у 700 млн доларів в рамках програми фінансування stand-by.

Автор: Богдан Слуцький