Мешканці із ірпінського напрямку дивом виходили до евакуаційного коридору, бо про нього інформація не доходила

2 місяців тому нараз 33

Станом на сьогоднішній вечір, 70 відсотків Ірпеня контролюють українці.

Знищення окупантів, єдиний справді дієвий алгоритм, що зупиняє просування орди. Північно-східний напрямок фронту - не виключення. Чужинці сьогодні влучили і зруйнували нову поліклініку в Ірпені. Гатять важким артилерійським калібром по будинках та цивільній інфраструктурі  без розбору. Просто б'ють у напрямку, там де українці. Та Ірпінь чинить опір!

Про це йдеться в ТСН.

Станом на сьогоднішній вечір, 70 відсотків міста контролюють українці. Ще 20 під частковим вогневим контролем окупантів. Район, який впритул наближений до Бучі, на заході - нажаль, нині, окупований. У самій Бучі, Ворзелі, Гостомелі, ситуація - складна. Адже всі ці три містечка, наразі загарбані варварами із залісся. Московити чинять там звірства: розстрілюють транспорт, не розбираючи - хто їде. Не допускають людей до води, підривають криниці, натомість радять мисцевим українцям, аби добути воду  розтоплюючи сніг. Це все - звісно, буде у Гаазі.

Евакуація з міст-супутників, розташованих на північний захід від столиці, справа нині - життєво-необхідна, але водночас і смертельно небезпечна.

Тутешня річка, що не звикла до перешкод на своєму шляху, намагається затопити переправу. Рятувальники, поліцейські, волонтери та тероборонівці, з міста Ірпінь, через однойменний стрімкий потік, без упину переводять людей. Тих, хто не в змозі йти власними ногами - несуть на ношах. Своїми зрешеченими бусами, когось, вдається підвезти до переправи, волонтерам.  Та більшість йдуть пішки на власний страх та ризик.

Із, нині загарбаних російськими терористами: Бучі, Ворзеля й Гостомеля - шлях  ще довший, і ще небезпечніший. Та правда у тім, що іншого варіанту - врятуватися од війни та окупації - наразі, просто не існує.

Інформація про евакуацію, кажуть біженці, до більшості просто не доходить.  

«Немає світла, немає газу… У нас новин жодних! У нас, як зник зв'язок і світло, ми сидимо у вакуумі! Ми ось пішли просто на обум, зустріли колону цілу, ми їх просто дорогою зустріли», – каже місцевий мешканець.

Увесь шлях до переправи заполонили автівки. Їх всі залишили господарі. Частина транспорту, після прямих влучань, перетворилася на обгорілий мотлох. На де-яких, білі прапори й написи: “діти” чи “евакуація”. Та й це - не врятувало. Майже кожне авто прошите кулями й побите скалкакми.

Котру добу поспіль, вже новим транспортом, Сергій доправляє людей до переправи. Своє авто, залишив у Стоянці: його мало не впритул розстріляли окупанти. «Люди з Бучі, з Ворзеля йшли пішки. Розказували про мародерів кацапських. І танками давили стіни», - розповідає волонтер.

Нині, евакуаційні автобуси, вже по інший бік річки, чекали людей до 17-ої, а потім, ще пів години. Волонтери сподіваються, завтра, буде ще один шанс вивезти подалі од війни, ще трохи цивільних.

Переглянути джерело