Міністри країн Балтії: "Криза з мігрантами серйозно загрожує європейській безпеці"

2 тижнів тому нараз 15

Пʼятниця, 12 листопада 2021 11:34

 "Криза з мігрантами серйозно загрожує європейській безпеці"Мігранти на кордоні з Польщею / Reuters

Міністри оборони Литви, Латвії та Естонії у спільній заяві говорять, що Білорусь "серйозно загрожує європейській безпеці".

Міністри звинувачують Мінськ у навмисній "ескалації гібридної атаки" з використанням мігрантів для дій у відповідь проти ЄС за введення санкцій проти режиму Олександра Лукашенка. Про це пише Rzeczpospolita.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська розвідка порахувала мігрантів на польсько-білоруському кордоні

"Це збільшує ймовірність провокацій та серйозних інцидентів, які можуть поширитись на військову сферу. Міністри вважають кризу безпеки, що розгортається на кордонах, дуже тривожною і засуджують навмисну ​​ескалацію гібридної атаки, що триває, зі сторони білоруського режиму", - йдеться в заяві.

Крім того, недавнє незвичайне нарощування російської військової могутності біля України непокоїть і може нести додаткові ризики для безпеки. Розглядаємо нинішню ситуацію як найскладнішу безпекову кризу для нашого регіону, НАТО і ЄС, за багато років. Криза, що розвивається, потребує постійної єдності союзників з ЄС і НАТО, спільної поінформованості про ситуацію та спільного підходу, щоб гарантувати, що навмисні спроби Білорусі та Росії дестабілізувати ситуацію з безпекою в Європі не увінчаються успіхом. Особливо закликаємо до посилення практичної підтримки ЄС у зміцненні безпеки зовнішніх кордонів. Маємо повністю підтримати наших сусідів і зробити так, щоб жоден крок Білорусі чи Росії не залишився непоміченим", - йдеться у заяві.

ЄС, Польща та Литва звинувачують Мінськ у тому, що привозить мігрантів із країн Близького Сходу і Африки та спрощує їм доступ до кордонів ЄС, щоб посилити міграційний тиск на Євросоюз. Тим часом, Лукашенко погрожує ЄС, що може призупинити транзит газу з Росії. Москва поки що не відповіла на ці погрози.

Білоруські ЗМІ цитують Лукашенка, який стверджує, що були спроби доставити зброю мігрантам на кордоні, але не наводять доказів. Лукашенко не каже, хто стояв за такими діями, які він назвав "провокаціями".

У четвер посольство Іраку в Москві заявило, що готове допомогти в евакуації іракських громадян, які хочуть повернутися додому з Білорусі. Посольство закликає іракців на кордоні зв'язатися з ним через WhatsApp або електронною поштою.

Reuters пише, що тисячі мігрантів на польсько-білоруському кордоні мерзнуть у тимчасових таборах. Агентство нагадує, що досі польська сторона повідомила про загибель щонайменше семи мігрантів на кордоні.

На території Білорусі перебуває до 15 тис. мігрантів. Вони прибувають до Мінська як туристи. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Міністри країн Балтії: "Криза з мігрантами серйозно загрожує європейській безпеці"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua