Місія ОБСЄ втратила дрон на окупованій Луганщині

3 тижнів тому нараз 19

Спостерігачі місії ОБСЄ втратили контроль над БПЛА малого радіуса дії після "глушіння" сигналу поблизу Перевальська, що на окупованій Луганській області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті № 265/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 11 листопада 2021 року.

"10 листопада члени патруля Місії перебували на південно-східній околиці н. п. Перевальськ (непідконтрольний урядові, 38 км на захід від Луганська) для здійснення польоту БПЛА СММ малого радіуса дії, про який повідомлялося заздалегідь. З 10:13 до 10:17 апарат зазнавав впливу перешкод сигналу GPS (за оцінкою, унаслідок імовірного глушіння), після чого спостерігачі втратили контроль над його просторовим положенням", - йдеться у звіті.

Згідно з ним, команда Місії не змогла повернути літальний апарат, після чого залишила цей район.

Також у звіті повідомляється, що свободу пересування Місії і далі обмежували, зокрема на двох блокпостах збройних формувань РФ у Донецькій області, а також у межах і поблизу ділянок розведення в районах Станиці Луганської та Золотого в Луганській області.

Як повідомляв Укрінформ, близько 66% усіх польотів БПЛА середньої дальності, здійснених місією ОБСЄ у період з 21 липня по 30 вересня, зазнавали впливу перешкод сигналу GPS.

Наприкінці жовтня Україна інформувала країни-учасниці ОБСЄ про те, що Росія розгорнула в ОРДЛО системи радіоелектронної боротьби, які здатні "глушити" сигнал безпілотників ОБСЄ дальнього радіуса дії на відстані до 45-60 км.