Навіть староста на заробітках: у Тернопільській області половина села виїхала закордон (фото)

1 тиждень тому нараз 9

У селі немає газу і автобус туди також не їздить.

У селі Яргорів Монастириської громади Тернопільської області половина жителів виїхала на заробітки

Про це у коментарі "Суспільному" розповіла староста села Оксана Насада. 

На заробітки виїхала навіть староста села

Староста села в телефонній розмові каже, що в її селі мешкає 400 людей, майже 200 з них уже виїхали за кордон. Оксана Насада додає, що вона також перебуває в Італії на заробітках. Для цього вона взяла відпустку, а за її 3-річним сином доглядає мати. 

Жінка каже, що люди їдуть на заробітки, оскільки в селі немає роботи, проте люди хочуть мати належні умови для життя. 

"Вони не можуть прогодувати свою сім’ю і дати своїй сім’ї належні умови для життя в Україні. Ну от дайте дитині освіту в Україні. Так, дитина поступить, але деяке навчання є платне. Дайте сьогодні дитині лікування. В мене буквально кілька днів тому дитина пішла лыкуватись – пів місячної зарплати за три дні піде", - каже Оксана Насада. 

Староста села додає, що жителі села їдуть на роботу до Великої Британії, Польщі, Італії, Іспанії, Франції. 

У село не їздить автобус, там нема газу

Місцевий житель Василь Подлецький каже, що його дружина вже 20 років на роботі в Італії. Він же живе лише з двома котами. За її кошти в’їзді до села місцеві спорудили капличку. Серед причин того, що жінка виїхала за кордон - це брак грошей. 

© Суспільне

Суспільне

Ще одну капличку в селі звела колишня заробітчанка Ганна Штангрет. Жінка каже, що через проблеми зі здоров'ям більше не може працювати. Вона додає, що в селі немає свого священника, газу і автобус сюди не їздить

"Село не живе, а виживає. Бо щоб жити, то потрібно мати кошти. Маємо дуже мало перспективи в селі. Це є наших два магазини. Звичайно, існує ще школа, в якій нараховується приблизно 40 дітей. Багато молодих людей вже виїхали за кордон. Старші вже не спроможні вести сільське господарство", - каже Ганна Штангрет. 

Заробітчани до свого рідного села повертаються лише на свята. 

Читайте також: