Нападом на кордон з Білоруссю керує Путін - прем'єр Польщі

2 місяців тому нараз 28
Нападом на кордон з Білоруссю керує Путін - прем'єр ПольщіУ Варшаві вважають, що сценарій на кордоні з Польщею Лукашенко втілює за вказівкою Путіна. Фото: Михаил Метцель, ТАСС

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко втілює сценарій президента Росії Володимира Путіна на польському східному кордоні.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на екстреному засіданні парламенту 9 листопада, пише TVP Info.

"Безпека нашого східного кордону грубо порушується. Це перша подібна ситуація за 30 років, коли ми можемо сказати, що цілісність наших кордонів піддається випробуванню", - сказав Моравецький.

Він вважає, що неоімперська політика Росії прогресує. А Лукашенко є "виконавцем сценарію відновлення Російської імперії".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дуда вимагає заборонити польоти над ЄС авіакомпаніям, які перевозять мігрантів у Білорусь

Масштабний потік мігрантів, за задумом Путіна, має дестабілізувати Європейський Союз. Авторами дій, які дестабілізують ситуацію на Сході, є Лукашенко під керівництвом Путіна.

"Ідеться про внесення хаосу не лише у нашій країні, а й у всьому ЄС. Сьогодні ми протистоїмо цьому за інших обставин, ніж 2015 чи 2016 року. Ми переконали партнерів НАТО та ЄС у тому, що ми спільно захищаємо східний кордон Альянсу та Союзу", - зазначив Моравецький.

На кордоні з Білоруссю розбили табори не біженці, а мігранти. Їх привезли та використовують як живий щит для дестабілізації ситуації в Польщі та балтійських країнах, наголосив глава польського уряду.

8 листопада в мережі оприлюднили кадри, як натовп мігрантів у Білорусі йде до польського кордону. Білоруські військові із собаками зігнали мігрантів із дороги до лісу. До КПП вони не дійшли. Більшість людей у колоні - курди, які нещодавно прибули в Білорусь з Іраку.

9 листопада мігранти прорвалися через білорусько-польський кордон і потрапили на територію Польщі. Вони знесли огорожі на околицях міста Кринки й села Біловеж.