Наступного року на придбання житла для переміщених осіб виділять ₴125 мільйонів

2 тижнів тому нараз 12

Програму придбання житла для внутрішньо переміщених осіб коштом співфінансування з державного та місцевих бюджетів продовжать щонайменше на три роки, і у 2022 році планують витратити на неї 125 мільйонів гривень з держбюджету.

Про це заявила віцепрем‘єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час презентації в Укрінформі Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб на період до 2024 року, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

"Програма буде діяти (наступного року - ред), 125 мільйонів гривень закладається, як і цього року з подальшим збільшенням на 25 мільйонів у 2023 році та ще на 25 мільйонів у 2024 році", - сказала вона.

Верещук зауважила, що співфінансування передбачає, що 70% вартості житла сплачується з державного бюджету, а 30% - з бюджету громад. Водночас деякі громади відмовляються від цього через брак коштів.

"Подекуди й 30% для громад важко, і вони відмовляються від такої можливості, бо не можуть знайти кошти", - сказала Верещук.

Водночас вона припустила, що міжнародні партнери, можливо, долучаться і допоможуть у співфінансуванні цієї програми придбання житла, а держава гарантуватиме оплату 70% вартості житла.

Як повідомлялося, бюджетна програма 70/30 передбачає придбання житла для ВПО. Програма фінансується за форматом 70/30: 70% вартості сплачується з державного бюджету, ще 30% - з місцевих бюджетів. При цьому від внутрішньо переміщених осіб не вимагається жодних внесків.

На 2021 рік на реалізацію програми передбачено 125 мільйонів гривень з державного бюджету. Це у 6 разів більше, ніж торік.

За ці кошти можна придбати близько 325 об’єктів нерухомого майна для 850 громадян України, кошти розподіляють між місцевими громадами по всій Україні протягом року.