Науседа - Блінкену: якщо хочемо уникнути Третьої світової, ми маємо допомогти Україні

2 місяців тому нараз 27

Президент Литви Гітанас Науседа під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном обговорив питання безпеки в регіоні, зокрема агресію Росії проти України, наголосивши, що Україні потрібно допомагати всіма можливими способами, включаючи військові.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє національне телерадіомовлення LRT.

«Ми маємо допомогти Україні всіма можливими способами, у тому числі й військовими. Якщо ми хочемо уникнути Третьої світової війни, ми маємо зробити це зараз. Росія є довгостроковою загрозою для союзників НАТО і безпеки Європи в цілому. Ця загроза збережеться незалежно від закінчення військового вторгнення Росії до України. Ми маємо серйозно підготуватися до захисту», - сказав Науседа.

Президент подякував за послідовну та багаторічну підтримку Сполученими Штатами державності Литви, за лідерство у створенні бачення безпечної та вільної Європи, а також за військову підтримку, надану США Литві.

На зустрічі обговорювалася необхідність підвищення обороноздатності в Балтійському регіоні, зокрема протиповітряної, і наголошувалося на важливості посилення військової присутності США в Литві та країнах Балтії. На думку глави держави, перед російською військовою загрозою стратегії ефективного стримування вже недостатньо, її необхідно замінити стратегією повної готовності до оборони. Литва готова прийняти ротаційні сили США на постійній основі, а також додаткові війська США, забезпечивши необхідну підтримку з боку країни, що приймає.

Науседа підкреслив, що для Литви дуже важливо й надалі розвивати стратегічне партнерство зі США у сфері безпеки та оборони, забезпечувати швидке виконання своїх зобов'язань у галузі національної оборони.

Як повідомлялося, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.

Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Фото: J. Stacevičiaus/ LRT nuotr

Переглянути джерело