На Донеччині поступово налагоджують ситуацію з постачанням їжі - ОВА

2 місяців тому нараз 28

На Донеччині поступово налагоджують забезпечення крамниць продовольством, крім того, вже надходить гуманітарна допомога.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Поступово налагоджуємо забезпечення крамниць області продовольством. Зрозуміло, що шляхи постачання з інших областей зараз ускладнені, але вже відпрацьована взаємодія з місцевими виробниками – це вже потроху стабілізує ситуацію», - написав очільник області.

За його словами, мережа «АТБ» вже відправила на Донеччину 20 машин у 24 крамниці 12 міст. Везуть бакалію, овочі та фрукти. Вже доставлено товари в Курахове та Вугледар. Поки що обсягів недостатньо, але їх поступово збільшують.

Мережа «Сільпо» щільно працює з місцевими постачальниками. На прилавках є молоко, овочі, фрукти, риба, хліб, вже мають завезти м’ясо. Поки що немає круп і цукру, але це питання в роботі.

У мережі «Сім’я» підсортування йде в рамках можливого.

Немережеві торгові точки забезпечують себе товаром самостійно.

Кириленко зазначив, що найбільшою проблемою залишається те, що, зважаючи на ризики, оптові постачальники підіймають ціни на товари, що їдуть на Донеччину. Представники міст докладають усіх зусиль, щоб це виправити. Крім того, є труднощі з доставкою товарів у небезпечні райони.

Голова ОВА попросив всіх закупляти товарів не більше, ніж необхідно, тому що, якщо не буде надмірного попиту, становище дуже скоро нормалізується.

Крім того, вже надходить гуманітарна допомога. Зі Львова прийшли дві машини з речами, подушками, ковдрами, продуктами, водою і медикаментами.

Із Дніпра прийшли дві машини із 40 тоннами курятини та напівфабрикатів. Половину розвантажили у Мирнограді, половину розвантажать 7 березня у Слов’янську.

З Черкас прийшли дві машини по 20 тонн кожна, привезли курятину і напівфабрикати. 20 тонн роздали на потреби військовиків, 15 – на потреби 14 громад області.

«Ситуація непроста, але ми її вирішуємо. Все буде Україна!», - запевнив Кириленко.

Як повідомлялося, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Переглянути джерело