"Нова зброя Путіна": Арестович розкрив плани Кремля щодо України

2 тижнів тому нараз 13

За прогнозом радника глави ОП, після "вирішення питання" з Білоруссю РФ візьметься за Україну.

За словами Арестовича, мігранти - це нова зброя Путіна / REUTERS

За словами Арестовича, мігранти - це нова зброя Путіна / REUTERS

Створенням міграційної кризи на кордоні Білорусі з Євросоюзом Росія "вирішує питання" поглинання республіки й подальшого створення єдиної держави, після чого Кремль перекине зусилля на Україну.

Таку думку висловив позаштатний радник глави Офісу президента Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24".

За його словами, Кремль примушує Білорусь до необдуманих вчинків, одним із прикладів яких є визнання анексії Криму.

"Це нова зброя Путіна - нелегальні мігранти. Плюс ядерні бомбардувальники патрулюватимуть... уявляєте картинку для НАТО? З одного боку мігранти штурмують кордони й над цим усім літають ядерні бомбардувальники", - говорить Арестович.

Читайте також"Армія готова дати відсіч": Зеленський про концентрацію російських військ на кордоні з Україною (відео)Росія, на його думку, таким чином тисне на країни ЄС і НАТО. Після вирішення "білоруського питання", прогнозує він, РФ почне дії проти України.

"Подальші зусилля будуть спрямовані проти України. Яку форму і засоби вони виберуть - не знаю. Мені здається, що вся ця історія може бути певним відволікаючим моментом, перед тим як основні зусилля спрямувати проти України", - зазначив Арестович.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з ЄС

Як повідомляв УНІАН, на початку листопада в Білорусі велика група мігрантів з кризових регіонів прибула до кордону з Польщею. Люди знаходяться під контролем озброєних білоруських силовиків, що визначали напрямок руху мігрантів.

Влада Польщі розпорядилася посилити охорону кордону з Білоруссю. Вранці 10 листопада стало відомо про прорив двох великих груп біженців з території Білорусі до Польщі.

Уряд у Варшаві звинувачує білоруського правителя Олександра Лукашенка в організованій доставці біженців з кризових регіонів на зовнішній кордон Євросоюзу.

Наприкінці травня Лукашенко заявив, що його країна не буде більше перешкоджати проїзду мігрантів до ЄС – таким чином офіційний Мінськ відреагував на посилення санкцій західних країн проти Білорусі.

Крім того, Литва з 10 листопада через міграційну кризу запровадила надзвичайний стан у прикордонній зоні з Білоруссю.

Автор: Юрій Годован