Окупанти у Криму повторно оформлюють адмінпротоколи на адвоката Семедляєва

2 тижнів тому нараз 13

Силовики повторно оформлюють адміністративні протоколи на адвоката Едема Семедляєва, який виступає захисником у політично мотивованих справах у Криму.

Про це у Фейсбуці повідомляє «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«Сьогодні вранці до Центру протидії екстремізму в Сімферополі було викликано адвоката Едема Семедляєва, який працює як захисник у численних політично мотивованих справах. Співробітники складають на нього нові адміністративні протоколи», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що адмінпротоколи складаються за статтею 19.3 КпАП РФ (Непідкорення законним вимогам співробітника поліції), які раніше Центральний районний суд відхилив, відправивши на доопрацювання.

Упорядкуванням адмінпротоколів займається Руслан Шамбазов - співробітник так званого центру боротьби з екстремізмом (центр «Е»), який ініціював перші адмінпротоколи. Відомо, що одразу після оформлення документів Семедляєва повезуть до Центрального районного суду м. Сімферополя.

Сам адвокат розцінює такі дії як перешкоджання його професійній діяльності.

«Це навмисний та плановий тиск силовиків на адвокатів. Розцінюю це виключно як перешкоджання моїй професійній діяльності», - прокоментував Семедляєв.

Як повідомлялося, 25 жовтня адвокат був присутній на засіданні з розгляду апеляційної скарги на вирок фігурантам червоногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір», яка транслювалася в «Кримському гарнізонному військовому суді». Цього дня здійснювалися масові затримання кримських татар, які зібралися біля будівлі суду. Семедляєв намагався здійснити їхній захист у Центральному відділі поліції м. Сімферополя, де співробітник центру «Е» Шамбазов вимагав, щоб юрист повністю роздягся для перевірки його тіла на «наявність екстремістських татуювань». За відмову виконувати цю вимогу на Семедляєва було складено адміністративний протокол за статтею 19.3 КпАП РФ.

Другий протокол за цією ж статтею склали через відмову юриста припинити ведення аудіозапису на диктофон у будівлі МВС.

До засідання «суду», яке проходило 26 жовтня, адвокат добу провів в ІТТ міста Судака. Центральний районний «суд» м. Сімферополя повернув адміністративні протоколи на доопрацювання через грубі помилки, допущені при їх складанні. При цьому захист наполягав на «суді», що згідно зі ст. 24.3 КпАП РФ (Відкритий розгляд справ про адміністративні правопорушення) особи, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, мають право фіксувати хід розгляду справи за допомогою засобів аудіозапису.

Адвокатська спільнота негативно відгукнулася про подібну практику тиску силовиків на адвокатів. На захист Семедляєва виступили українські та російські правозахисники, міжнародні організації FrontLine Defenders та Human Rights Watch.

Едем Семедляєв, фото: Кримська солідарність