Парламент підтримав збільшення бюджетних видатків на створення кисневих станцій

3 тижнів тому нараз 11

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій». За це рішення проголосували 336 народних депутатів, жоден не проголосував проти і не утримався.

Співініціаторка документу Інна Совсун («Голос») закликала спікера Руслана Стефанчука «якомога швидше» підписати документ, щоб передати його на підпис президенту.

Законопроєкт передбачає зміни в державному бюджеті на 2021 рік і створення двох нових бюджетних програм:

  • «Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я» на 650 мільйонів гривень
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій» на 150 мільйонів гривень

Народні депутати – 39 представників різних фракцій – пояснили ініціативу тим, що закупівлі кисневих станцій є «єдиним стратегічним шляхом створення кисневої незалежності для опорних закладів охорони здоров’я, що виконують стаціонарне лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19».

Читайте також: COVID-19: Труханов обіцяє незалежність Одеси від привозного кисню

«З огляду на стан електромереж закладів охорони здоров’я – встановлення кисневих станцій є єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень. Більше того, встановлення кисневих станцій є доцільним і там, де уже присутні інші способи кисневого потоку, такі як кисневі балони або кисневі резервуари, що дозволить лікарням мати вибір між джерелами кисню», – йдеться в поясненні.

Протягом доби 3 листопада в Україні виявили 27 377 людей із COVID-19. Загалом за час пандемії в Україні, за офіційними даними, захворіли понад 3 мільйона людей. Одужали понад 2,47 мільйона людей, 70 146 людей померли.