Партизани та мисливці на тигрів дали відсіч французькій армії

3 тижнів тому нараз 19

Пʼятниця, 12 листопада 2021 08:20

Партизани та мисливці на тигрів дали відсіч французькій арміїКорейська імперія стратила дев'ять французьких місіонерів і 10 тис. корейців-християн. Це стало приводом для відправки в Корею французької ескадри. Гравюра Choseon

На корейському острові Канхвадо 12 листопада 1866-го почався бій між французькою і корейською арміями. Французи почали відступати навіть не почавши бій.

Великим Королівство Чосонів п'ять століть правила династія Лі. 1897-го країна почала називатися Корейською імперією. В середині XIX століття в Чосоні працювали французькі місіонери: відкривали школи, безкоштовно розповсюджували серед населення релігійну літературу. До 1863-го в країні налічувалося вже 20 тис. корейців-християн. Уряд побачив в поширенні католицизму загрозу національній безпеці.

В січні 1866-го на березі річки Хань стратили дев'ять французьких місіонерів і 10 тис. корейців- християн. Це стало приводом для відправки в Корею французької ескадри. Командувач флоту Франції на Далекому Сході П'єр-Гюстав Розе (1812-1883) очолив її.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Південна Корея заборонила маркіза де Сада

Фрегат і менші кораблі відпливли з китайського порту Чифу і 16 жовтня висадилися на корейському острові Канхвадо. Група із 170 добре озброєних солдат захопили острів. Французи забрали унікальні цінності, срібло, золоті злитки, рукописи та картини з королівської бібліотеки.

Французи починають готувати похід на столицю королівства – Сеул. Отримують підмогу – усього на фрегаті 600 вояків. Корейський уряд оголошує загальну мобілізацію. Стихійно створюються партизанські загони. З північних провінцій прибули "мисливці на тигрів" - найвлучніші стрілки країни. Сформувалася 10 тис. армія. 12 листопада на острові Канхвадо почався бій між французькою і корейською арміями.

Французи почали відступати і втікати на корабель навіть не почавши бій. Втрати склали усього троє загиблих вояків і близько 30 пораненими. Командуванню стало відомо, що двоє зниклих місіонерів вдалося втекти до Китаю. Ця новина сприяла прийняттю рішення про від'їзд.

×

Автор: Ольга Васьків

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Партизани та мисливці на тигрів дали відсіч французькій армії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua