Прикордонники повідомили, чи може Україна видворяти нелегалів назад до Білорусі

3 тижнів тому нараз 17

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Згідно європейським нормам, у разі якщо нелегальні мігранти з території Білорусі потрапляють на польську землю, відправити їх назад уже не можна. Про те, які норми в данному контексті діють в Україні, УНН розпитав помічника голови Держприкордонслужби України — прессекретаря Андрія Демченка.

Так, ми запитали, у разі, якщо на нашу територію потрапить група нелегальних мігрантів з території Білорусі, чи може Україна відправити їх назад.

Цитата

“Так, у рамках реадмісії миможемо повернути їх у Білорусь. У той же час звісно, не виключено, що суміжна країна може відмовитись від цього. Але є подальші механізми – це власне видворення таких осіб або ж до країни, з якої вони прибули, або до країни походження”, - сказав співрозмовник агентства.

Деталі

Зі слів Демченка, на сьогодні ситуація на кордоні нашої держави з Білоруссю залишається спокійною та контрольованою. Наразі починається додаткове посилення кордону з Білоруссю.

“Сьогодні ситуацію на кордоні і, власне, взаємодію різних структур, зокрема прикордонників, нацгвардійців, поліцейських, з ними ознайомився міністр внутрішніх справ та голова Державної прикордонної служби у межах Волинської області”, - зазначив він.

Прессекретар підкреслив, що раніше питання нелегальної міграції ніколи не було актуальним для кордону з Білоруссю. Так, з його слів, за 9 місяців на цій ділянці було затримано всього 13 нелегальних мігрантів.

“У той же час ми маємо готуватись до того, що Білоруь, не виключено, може направити потоки керованих нею ж нелегальних мігрантів в напрямку України”, - додав співрозповник.

Додамо

Цього тижня загострення спостерігається на польсько-білоруському кордоні. На тлі стрімкого розвитку подій, задля уникнення напливу мігрантів з Білорусі, Україна вирішила посилити охорону державного кордону з країною-сусідом.

Додатково для охорони кордону України залучають близько 8,5 тисячі військовослужбовців та поліцейських.