Російські загарбники порушують вимоги радіаційної безпеки на Чорнобильській АЕС

2 місяців тому нараз 32

На захопленій РФ Чорнобильській АЕС і у зоні відчуження росіяни порушують вимоги радіаційної безпеки.

Як передає Укрінформ, про це повідомила у Телеграмі уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«На захопленій окупантами Чорнобильській АЕС та у зоні відчуження російські військові порушують вимоги радіаційної безпеки. Здійснюється безконтрольне переміщення особового складу та військової техніки на підприємстві, у зоні відчуження та за її межі», - уточнюється у повідомленні.

За її словами, ці дії призводять до погіршення радіаційної обстановки на об’єкті та у зоні відчуження, а також сприяють розповсюдженню радіоактивного забруднення за межі зони.

Денісова також навела дані від Держатомрегулювання, відповідно до яких регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки ядерних установок та інших об’єктів на майданчику Чорнобильської АЕС та на території зони відчуження наразі неможливий.

«Окрім того, станом на 6 березня на об'єкті «Укриття» вийшли з ладу декілька датчиків контролю нейтронного потоку, потужності дози гамма-випромінювання та радіаційного забруднення повітря, що призвело до неможливості здійснення контролю за критичністю та низкою радіаційних параметрів в одному з приміщень об’єкту», - поінформувала Денісова.

Вона уточнила, що відсутність належного контролю за функціонуванням Чорнобильської АЕС ставить під загрозу міжнародну екологічну безпеку у цілому.

Денісова підкреслила, що відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду, який підписано як Україною, так і РФ, до військових злочинів віднесено умисний напад, коли відомо, що він стане причиною випадкової широкої, довгострокової та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу, що не є співставними з очікуваною воєнною перевагою.

«Закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на Російську Федерацію для припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки. Прошу країни-члени НАТО: закрийте небо над Україною», - наголосила Денісова.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України.

Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.

Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Переглянути джерело