Росія підняла винищувач для перехоплення британського літака-розвідника біля анексованого Криму

3 тижнів тому нараз 19

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Росія піднялася в повітря винищувач, щоб перехопити британський літак-розвідник, який працював поблизу Криму, і який Москва анексувала в України в 2014 році. Про це пише УНН з посиланням на ТАСС.

Деталі

Міністерство оборони Росії заявило, що перехоплення літака Великобританії було частиною ширшого посилення військової активності Сполучених Штатів та їх союзників у Чорноморському регіоні, на що президент Володимир Путін поскаржився канцлеру Німеччини Ангелі Меркель під час телефонної розмови у четвер.

У міністерстві заявили, що винищувач Су-30 перехопив британський розвідувальний літак Boeing RC-135, який, за його словами, намагався наблизитися до Криму. У заяві йдеться, що британський літак змінив курс від Криму після того, як до нього наблизився російський літак.

У четвер Путін сказав Меркель телефоном, що дії Заходу в Чорноморському регіоні є "дестабілізуючими, небезпечними та провокаційними".

Міністерство оборони РФ заявило, що активізація НАТО за останні 24 години стосувалась двох військових кораблів США, стратегічної авіації та чотирьох літаків-розвідників НАТО, у тому числі британського.

Зазначається, що два російські військові кораблі стежать за кораблями США.

Додамо

Британський військовий корабель HMS Defender у червні застосував, за словами Лондона, міжнародно визнані правила свободи судноплавства в українських територіальних водах поблизу Криму, викликавши жорстку відповідь з боку Москви.

Росія анексувала Крим у України в 2014 році і заявляє, що води навколо нього тепер належать Москві, незважаючи на те, що більшість країн продовжують визнавати півострів українським.