Рубль продовжує піке: що відбувається з валютою держави-агресора

2 місяців тому нараз 33

Російський рубль на міжнародних торгах в понеділок обвалився на понад 10% - до 138 рублів за долар.

Про це повідомляє видання The Bell, передає Укрінформ.

Аналітики пояснюють таке падіння впливом новин про те, що США всерйоз розглядають можливість впровадження ембарго на імпорт російської нафти. Масштаби й терміни заборони ще не визначено, але існує ймовірність, що Вашингтон піде на такий крок самостійно, оскільки Європа, вочевидь, поки що не зможе обійтися без російської нафти.

"Ми ведемо надзвичайно активні обговорення з європейськими партнерами про заборону імпорту російської нафти в наші країни з урахуванням, природно, підтримки постійної глобальної пропозиції нафти", - сказав у неділю держсекретар США Ентоні Блінкен в ефірі NBC.

Впровадження ембарго передбачене законопроєктом, який готують представники Демократичної партії в Конгресі США.

Як повідомлялося, через напад РФ на Україну і впроваджені у цьому зв’язку міжнародною спільнотою санкції проти держави-агресора курс рубля в обмінниках російських банків впав більш ніж удвічі — до 180-200 рублів за долар (проти 82 рублів на початку агресії). Центральний банк Росії ввів комісію на купівлю іноземної валюти фізичними особами на валютних біржах і в обмінних пунктах та витратив понад 15 млрд долара на підтримку курсу рубля.

Переглянути джерело