Саакашвілі збирається припинити голодування і назвав умови

2 тижнів тому нараз 15

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Третій президент Грузії Михайло Саакашвілі збирається припинити голодування. Про це повідомив Ніка Гварамія, який випустив нове звернення з в'язниці, де утримують його підзахисного, передає УНН із посиланням на телеканал Рirveli.

Деталі

За інформаціє ЗМІ, Саакашвілі висуває кілька умов, щоб припинити найжорсткішу форму протесту. Серед них - переведення у відповідну цивільну клініку, де будуть створені умови, необхідні для захисту його життя.

Саакашвілі в листі зазначає, що рішення про припинення голодування ґрунтується на бажанні деескалації ситуації в Грузії, оскільки є інформація, що Росія скористається заворушеннями і планує увійти в країну.

Також, за інфомацією видання, Саакашвілі також подякував Олені Хоштарі за її товариша та закликав припинити голодування.

Доповнення

Саакашвілі затримали 1 жовтня у Тбілісі. Повідомлялося, що він незаконно перетнув кордон країни.

Колишній грузинський лідер голодує вже 39-й день на знак протесту, оскільки вважає себе політв’язнем.

4 листопада з листа Саакашвілі, який він передав з в’язниці своїм прихильникам, стало відомо, що політик перебуває в критичному стані, а його аналізи незадовільні.

Також зазначалося, що колишній грузинський лідер схуд на 20 кг за час голодування.

Нагадаємо також, що 20 жовтня генпрокуратура Грузії офіційно пред’явила звинувачення Саакашвілі у зв’язку з незаконним перетином кордону. Місцеве телебачення розповсюдило кадри, на яких політик ховається у вентиляційному відсіку вантажівки для перевезення молочних продуктів.

29 жовтня в Грузії порушили кримінальну справу за підозрою в змові з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення або захоплення державної влади. Зазначалося, що окремі особи планували перекривати дороги, щоб перешкодити етапуванню Саакашвілі в іншу тюремну установу або в тюремну лікарню, тим самим створивши неконтрольовану ситуацію і хаос.

Експрезидента також заочно засудили в Грузії у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Також він є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і розтрату коштів з держбюджету. Справи розглядаються в суді.