Скандал через кисень у миколаївській лікарні отримав продовження: хто і кого звинувачує у брехні

2 місяців тому нараз 39

Головний лікар Новобузької лікарні відповів на звинувачення.

У Миколаєві родичі пацієнтки з коронавірусом увірвалися до лікарні і самостійно "госпіталізували" туди хвору, оскільки в цьому обласному центрі лікування інфекційних хвороб був кисень - а в попередній клініці нібито ні. Про це повідомила напередодні головна лікарка інфекційної лікарні Миколаєва Світлана Федорова.

Як передає кореспондентка ТСН.ua, головний лікар Новобузької лікарні переконує – кисню в них достатньо і ця пацієнтка була на апараті. Медики попередили рідних, що перевозити її небезпечно, але ті вночі самовільно забрали пацієнтку з районної лікарні. Наразі вона у важкому стані.

Ситуацію роз'яснило керівництво КНП "Новобузької багатопрофільної лікарні" на сайті клініки.

Тимчасовий виконувач обов'язків директора медзакладу Володимир Лущенко пояснив, що “пацієнтка Л. - мешканка селища Казанка - надійшла до терапевтичного відділення  лікарні 3 листопада о 23.30 з ковідною двобічною пневмонією у вкрай важкому стані з сатурацією 35% і температурою 39 градусів. Жінку госпіталізували до терапевтичного відділення, де стан був стабілізований (сатурація 88%, температура 37,5 градусів), хоча і залишався важким”.

Зазначається, що пацієнтка отримувала курс терапії "згідно з протоколом МОЗ в повному обсязі, зокрема і кисень (в лікарні 104 кисневих балонів та 20 резервних, 76 кисневих концентраторів 2019-2021 років випуску)".

Лущенко розповів, що вранці особисто дві години розмовляв з дітьми хворої та розповів їм про її стан, прогноз лікування і транспортування. На їхнє наполегливе прохання подзвонив Федоровій, яка йому і зятю хворої в госпіталізації до обласної лікарні пацієнтки Л. відмовила "через відсутність місць".

“Маму ми забрали з сатурацією 40. Вона лежала без кисню або на самому мінімальному.  Ми сигналили, ми гупали, ми телефонували. Нам треба було чекати, поки мама просто в машині помре? Слава Богу, мама жива, мама під ШВЛ”, - сказала донька пацієнтки Валентина Жовнерик. 

Увечері, 4 листопада, діти хворої самовільно зайшли до клініки і забрали матір, і не звертали уваги на протести чергового медперсоналу.

"Заяви сина і дочки хворої про небажання лікування їх матері в нашій лікарні та відповідальність за неї поза нашим закладом отримані і вклеєні в історію хвороби", - розповідає керівник лікарні.

На його думку, інцидент можна було попередити, якби вранці не було відмови в госпіталізації хворої до інфекційної лікарні.

"С. Федорова, не знаю чому, за кожної нагоди негативно відгукується про наший заклад та медперсонал, хоча я не пам’ятаю, коли востаннє направляли до них хворих через постійну відсутність у них місць", - додав керівник.

Раніше стало відомо, що в Ізмаїлі (Одеська область) гвардійці почали охороняти лікарню з хворими на COVID-19. Це пов'язують із відвідувачами закладу, яку заважали роботі медичних працівників. 

Читайте також:

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua