Стало відомо, коли на Землі з'явилися перші ділянки суші

2 місяців тому нараз 40

Текст: Валентина Червоножка,  9 листопада 2021, 19:45

Стало відомо, коли на Землі з явилися перші ділянки суші

Фото: pixabay.com

Повноцінні ділянки суші з'явилися на Землі близько трьох з половиною мільярдів років тому

Фахівці вивчили стародавні поклади материкових гірських порід, які виявили раніше на території сучасної Індії.

Геологи з'ясували, що перші повноцінні ділянки суші з'явилися на Землі близько трьох з половиною мільярдів років тому. Відповідні результати дослідження опубліковано у науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

"До недавнього часу ми не могли сказати, коли з'явилися перші континенти Землі і коли вони почали височіти над поверхнею первинного океану. Вивчення порід Сінгбумського кратона показало, що ця ділянка суші почала контактувати з атмосферою близько 3,3-3,2 млрд років тому", - йдеться у дослідженні.

Наголошується, що надра Землі складаються з твердої земної кори, напіврідкої мантії та розплавленого металевого ядра. Кора також складається з кількох величезних фрагментів - тектонічних плит, що повільно плавають по поверхні мантії і стикаються один з одним. Таким чином виникають і зникають континенти, гори та всі нерівності рельєфу.

Команда геологів під керівництвом Субама Мукерджі з Університету Делі вивчила зразки порід кратону і з'ясувала, що континенти піднялися над рівнем океану внаслідок швидкого збільшення континентальної кори.

"Швидке зростання було пов'язане з різкими змінами у складі магми, яку виробляли надра планети в цю епоху. Подальше вивчення інших зразків найдавніших материкових порід допоможе підтвердити цю теорію", - підсумували вчені.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, коли і де може утворитися новий суперконтинент.