Сьогодні в церкві вшановують мучеників, яких жорстоко катували за Христа

2 тижнів тому нараз 17

Пʼятниця, 12 листопада 2021 05:01

12 листопада православні християни вшановують священномученика Зиновія Егейського і його сестру Зиновію. Вони постраждали у 285 році в Кілікії.

Gazeta.ua пропонує дізнатися детальніше про мучеників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іменини 12 листопада святкують власники популярних імен

Святі Зиновій і Зиновія роздали своє майно, яке отримали в спадок, бідним. За благодійність і святе життя Господь нагородив Зиновія даром зцілення різних хвороб. Незабаром він був обраний єпископом християнської громади в Кілікії.

У святительському сані святий Зиновій поширював християнську віру серед язичників. Коли імператор Діоклетіан почав гоніння на християн, єпископа Зиновія схопили першим. Його доставили на суд до правителя Лісія. Щоб зберегти життя, єпископу було запропоновано поклонитися ідолам.

Автор: ukr.media

   пам'ять мученика єпископа Егейського Зиновія і мучениці Зиновії

12 листопада: пам'ять мученика єпископа Егейського Зиновія і мучениці Зиновії

"Це тимчасове життя без Христа не є життя, але смерть; я краще волію зазнати тимчасових мук за мого Творця, а потім з Ним вічно жити, ніж відмовитися від Нього заради тимчасового життя, а потім вічно мучитися в пеклі", - відповів святий.

За наказом Лісія, святителя прибили до хреста і почали катувати. Сестра єпископа побачила страждання брата і безстрашно сповідувала перед гонителями свою віру в Христа, за що також була віддана на муки.

Святі залишилися в живих після тортур на розпеченому листі металу і в киплячому котлі.

Священик на ім'я Гермоген таємно поховав тіла святих мучеників.

Тропар

Мученицы Твои, Господи, во страданиих своих венцы прияша нетленныя от Тебе, Бога нашего, имуще бо крепость Твою, мучителей низложиша, сокрушиша и демонов немощныя дерзости, тех молитвами спаси души наша.

12 листопада у народі відзначають Синиччине святом або день рибалок і мисливців. Сьогодні майстрували годівниці, підгодовували синичок і вірили, що якщо вони залетять у двір, то в будинку буде щастя.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Сьогодні в церкві вшановують мучеників, яких жорстоко катували за Христа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua