«Тарифна» комісія відновила ліцензію Донецькоблгазу

2 місяців тому нараз 42

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасувала постанову про анулювання ліцензії ПАТ "Донецькоблгаз" на проведення діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ.

Відповідне рішення прийняте на засіданні НКРЕКП 10 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За даними комісії, компанія після передачі в управління НАК "Нафтогаз України" може відновити свою діяльність.

Раніше регулятор відтермінував вступ у дію рішення про анулювання ліцензії з розподілу природного газу ПАТ "Донецькоблгаз" до 1 грудня.

Як повідомлялося, 30 вересня Антимонопольний комітет дозволив НАК «Нафтогаз України» набути контроль над ПАТ «Донецькоблгаз».

Кабінет Міністрів 22 вересня погодив пропозицію Міненерго та АРМА передати майже 50% акцій ПАТ "Донецькоблгаз" в управління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Донецькоблгаз із 6 березня 2021 року припинив газопостачання на об'єкти ОКП "Донецьктеплокомуненерго". Компанія заявила, що Донецьктеплокомуненерго залишилось без постачальника природного газу через борги перед НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: Нафтогазу дозволили взяти під контроль «Донецькоблгаз»

Згодом Служба безпеки розпочала досудове розслідування за фактом вчинення посадовими особами ПАТ "Донецькоблгаз" диверсійних дій, які призвели до відключення 58 котелень у районі проведення операції Об’єднаних сил. За даними СБУ, власниками Донецькоблгазу є іноземні офшорні компанії з ознаками фіктивності, що підконтрольні громадянину України, який на сьогодні перебуває на території Російської Федерації.

У березні Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на 49,88% акцій ПАТ «Донецькоблгаз» із забороною користування, відчуження та розпорядження ними і передав компанію в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА).