Україні важливо вести мовлення на тимчасово окуповані території – Верещук

2 тижнів тому нараз 14

Україні важливо вести мовлення на окуповані території, показувати, що справді відбувається в державі, показувати проблеми і переселенців, і тих громадян, які перебувають за лінією перетину.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" розповіла віцепрем'єр-міністр — міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Це дуже важливо. Я людина медійна. Я розумію, наскільки важливо, щоб ті території та Україна розуміли наш зв'язок. Розуміли, як і що робить влада. Розуміли, яких результатів ми очікуємо. Розуміли, чого чекати, а чого чекати не варто. Розуміли та бачили своє майбутнє. Чесна розмова, чесний діалог, який нам дуже потрібний. І ми до нього точно прийдемо через телеканали, через комунікацію, через інформаційні зв'язки, які у нас є, і які ще будуть залучені", — наголосила вона.

За словами Верещук, зараз існує проблема кодування каналів супутникового мовлення, яка потребує вирішення.

"Люди не можуть собі дозволити заплатити навіть ті кілька сотень гривень. І в мене вже запланована зустріч, на якій ми розглянемо — як зробити так, щоб держава заплатила за декодування для територій, які зараз на це дуже чекають", — сказала очільниця Мінреінтеграції.

Крім того, українське мовлення може бути доступним громадянам і через інтернет, відзначила вона.

"У нас є проєкт "Остання миля", коли ми простягаємо оптоволокно в населені пункти Луганської та Донецької областей, які розташовані поблизу лінії зіткнення. Ми проводимо інтернет у кожний будинок", — наголосила Верещук.

На її переконання, це дасть змогу громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, самостійно обирати контент.

"Я знаю, що якщо буде інтернет, людина обиратиме контент. А я впевнена — у нас є журналісти, у нас є контент, який буде цікавий тим людям. Вони, звичайно ж, дивитимуться і порівнюватимуть — де пропаганда, а де реальна інформація, реальні справи. І вони замислюватимуться: їм краще бути господарями у себе в державі чи розмінною монетою, інструментом політики Російської Федерації? Як я говорю — це мистецтво маленьких кроків", — деталізувала віцепрем'єр.

За її словами, мовлення на окуповану територію сприяє об'єднанню українських громадян по обидва боки лінії дотику в єдиному інформаційному полі.

"Я думаю, що такі кроки зможуть розтопити лід між нами, зможуть вплинути і зможуть зробити те, чого не зроблять інші. Розуміти, що ми одна країна. Розуміти, що ми один народ і що ми точно будемо разом", — резюмувала Верещук.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 4 листопада призначила Ірину Верещук на посаду віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Вона запевнила, що приділить увагу розкодуванню сигналів телеканалів, які здийснюють мовлення на окуповані території.