Уряд припинив ліквідацію «Енергетичної компанії України»

2 місяців тому нараз 41

Кабінет Міністрів скасував рішення про ліквідацію НАК "Енергетична компанія України". Відповідну постанову було ухвалено на засіданні уряду 10 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з проєктом документа, Міністерство енергетики, яке управлятиме правами держави в "Енергетичній компанії України", має затвердити її статут до 19 листопада.

НАК "Енергетична компанія України" перебуває у стані ліквідації з вересня 2014 року. Припинивши цю процедуру, Кабмін передасть компанії пакет акцій ПАТ "Центренерго", що належить державі.

Після цього статутний капітал "Енергетичної компанії України" підлягатиме збільшенню, а акції додаткової емісії - оплаті майном.

Планується, що 100% акцій компанії стануть об'єктом великої приватизації.

Читайте також: У Центренерго вдруге з початку року змінився керівник

Як повідомлялося, ПАТ «Центренерго» - єдиний великий виробник електроенергії в Україні, контрольний пакет акцій якого досі належить державі. До складу компанії входять три теплові електростанції: Зміївська, Трипільська та Вуглегірська, що генерують близько 8% електроенергії в Україні. За останні п'ять років Центренерго кілька разів намагалися приватизувати, але спроби не мали успіху.