У Грузії сьогодні - суд над Саакашвілі

2 місяців тому нараз 47

Судовий процес у кримінальній справі проти колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі відбудеться сьогодні, 10 листопада, об 11:00 за київським часом.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Грузия Online.

Незважаючи на вимогу адвокатів та самого підсудного про проведення засідання в суді, місце процесу досі невідоме.

За словами правозахисників, у вівторок суд ухвалив переведення ув'язненого з установи, проте досі невідома позиція пенітенціарної установи. У разі згоди Пенітенціарної служби після кількох років судових розглядів Саакашвілі вперше зможе бути присутнім на слуханні у власній кримінальній справі.

Саакашвілі пред'явлено обвинувачення у справі про розгін демонстрантів у центрі Тбілісі та вторгнення до телекомпанії «Імеді» 7 листопада 2007 року, а також незаконне заволодіння майном Бадрі Патаркацишвілі.

Звинувачення висунуто за 3 частиною статті 333 КК Грузії (перевищення службових повноважень). Як покарання вона передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Як повідомляв Укрінформ, 1 жовтня Саакашвілі затримали в Грузії, де проти нього порушено низку кримінальних справ. Наступного дня стало відомо, що Саакашвілі оголосив голодування та назвав себе політичним в'язнем.

29 жовтня глава уряду Грузії Іраклій Гарібашвілі відкинув можливість передачі Саакашвілі Україні.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що відмовляється використовувати повноваження, які вона має, та помилувати Саакашвілі.

8 листопада Саакашвілі перевели до лікарні в'язниці № 18 у Глданському районі Тбілісі з в'язниці у Руставі.

У МЗС України заявили, що розчаровані переведенням Саакашвілі до пенітенціарного медичного закладу № 18 у Глдані та відсутністю інформування про це української сторони.

Раніше у вівторок адвокат Саакашвілі Бека Басілая повідомив журналістам, що Тбіліський міський суд вимагав доставити до зали суду Саакашвілі на призначене на 10 листопада судове засідання в одній зі справ. Він висловив сподівання, що судовий процес відбудеться в залі суду, а не у в'язниці, як це раніше пропонував Мін'юст Грузії.