У Китаї знайшли новий вид динозаврів

2 місяців тому нараз 45

Текст: Надтока Світлана,  3 листопада 2021, 13:58

У Китаї знайшли новий вид динозаврів

Фото: cgtn.com / Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology

Рештки черепа нового виду динозавра

Голотип з унікальною метеликоподібною невральною дугою переднього спинного хребця знайшли в районі Внутрішня Монголія.

Китайські палеонтологи заявили про відкриття нового виду динозавра, який має унікальну особливість. Результати дослідження вчених опубліковано в журналі Cretaceous Research, повідомляє Сіньхуа.

Голотип Papiliovenator neimengguensis, довжина якого була 1 метр, виявили в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі Китаю. Він складається з майже повного черепа загальною довжиною 12 см і фрагментарних посткраніальних кісток.

За оцінкою фахівців, динозавр належить до сімейства троодонтидів, хоча метеликоподібна невральна дуга переднього спинного хребця відрізняє його від родичів.

Як заявив науковий співробітник Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Академії наук Китаю Пей Жуй, знайдений динозавр жив у верхній крейдяний період близько 83-70 мільйонів років тому.

Останки нового виду динозавра // Фото: cgtn.com / Institute of Vertebrate Paleontology and Paleoanthropology

Під час дослідження було виявлено, що динозавр помер на стадії статевого дозрівання - на ключовому етапі, який є важливим як для індивідуального розвитку, так і для еволюції популяції.

Наголошується, що відкриття має важливе значення для вивчення різноманітності наземних тварин і змін популяцій під час пізнього крейдяного періоду в Північно-Східній Азії, а також для вивчення походження птахів.