У Києві презентували інклюзивний проєкт «Маленький Круасан у великому світі»

3 тижнів тому нараз 17

В межах реалізації проєкту були випущені для дітей 7 книг із застосуванням універсального дизайну.

Як поінформував керівник проєкту «Маленький Круасан у великому світі» Петро Поліщук, презентація приурочена Міжнародному дню незрячих, що відзначатиметься 13 листопада.

Поліщук пояснив, що в межах реалізації проєкту були випущені для дітей 7 книг із застосуванням універсального дизайну.

«Це для того, щоб дітки могли читати і зрячі, і слабозорі, і незрячі, і також в цій книзі є в форматі аудіо, який можна прослухати, у форматі DAISY, і можна подивитися до них розвиваюче відео пластилінової анімації по мотивах даних книг», - розповів Поліщук.

За словами авторки текстів книги Валентини Люліч, усі книжки супроводжуються одним героєм — «це веселий круасан, який пізнає світ, потрапляє в різні ситуації, спілкується, товаришує, грається, живе повноцінно разом з іншим друзями, незважаючи на якісь проблеми зі здоров’ям його друзів».

Вона розповіла, що до серії увійшли книжки "Круасан - пішохід”, “Круасан -лікар, “Круасан -модник”, “Круасан- офіціант”, “Круасан -чепурун”, “Круасан -рятувальник” і “Круасан -спортсмен”. Закінчується серія книг спільною книжкою, де зустрічаються всі друзі Круасана.

«Як на мене, в такій формі, здається, дітям повинно більше «зайти», тому що дітей не треба повчати, з ними треба просто спілкуватися, бути разом з ними в історії. І тому наш Круасан розповідає історії від себе, тобто дитинка, читаючи кожну історію, фактично є сама тим веселим Круасанчиком», - поділилася Люліч.

Вона зауважила, що над кожною книгою працювала потужна команда з художників, аніматорів, редакторів, консультантів та інших митців.

«Ми хотіли так зробити, щоб цю книжку могли прочитати і діти, які мають якісь порушення чи фізичні, чи ментальні, і також, щоб її читали здорові діти, щоб разом можна було почитати цю книжку», - розповів Поліщук.

За його словами, у книгах “старалися тихенько торкнутися інвалідності різної нозології, що є, наприклад, люди незрячі, як герої в книзі, чи вони є на візку, чи не чують”.

Як наголосила редакторка шрифту Брайля, консультантка з інклюзивності та універсального дизайну Ніна Асєєва, автори прагнуть "донести толерантне ставлення до осіб із інвалідністю, діток з інвалідністю, щоб їх не боялися”.

“Книги “Маленький Круасан у великому світі” ми надрукували 70 примірників по 7 книг. Це 490 книг, які розійдуться по громадських організаціях, по школах, реабілітаційних центрах і бібліотеках. І по бібліотеках, які займаються безпосередньо незрячими читачами, це бібліотеки Українського товариства сліпих, і також бібліотеки універсальні, обласні, які також мають фонди книг аудіо або шрифтом Брайля для дітей або для дорослих, щоб вони могли читати, незрячі й слабозорі”, - розповів Поліщук.

Він також додав, що до кожної книги є відео та аудіо з ідентичним текстом, як і в друкованій книзі. Окрім того - на книзі є QR-коди, за якими можна перейти на сайт громадської організації чи безпосередньо на книги і почитати їх безкоштовно.

Поліщук наголосив, що наразі для розробників проєкту важливий зворотній зв’язок і реакція читачів на презентовані книги.

“Вдячні за цю книгу, так вона дійсно матиме попит, оскільки діти з порушеннями зору в країні є, і вони є читачами нашої бібліотеки. І хочу сказати, що наша бібліотека розсилає книжки шрифтом Брайля по всій Україні. Хоч бібліотеки українського товариства сліпих є по Україні, їх 61, однак вони все одно не охоплюють всі міста і села України, а в нашої бібліотеки є така можливість- розсилати ці книги безкоштовно “Укрпоштою”, - розповіла в. о. директорки центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих ім. М. Островського Марина Потеляхіна.

Вона нагадала, що до бібліотеки можна звертатися за такою послугою і отримувати книги для читання. Бібліотека отримує книги шрифтом Брайля від громадських організацій, Благодійного фонду родини Нечитайло.

Інклюзивний проєкт «Маленький Круасан у великому місті» реалізувала Всеукраїнська громадська організація людей із інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» за підтримки Українського культурного фонду.

13 листопада у світі відзначається Міжнародний день сліпих.